LÜLEBURGAZ ÇÖPLERİ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

Lüleburgaz Belediyesi, bir yıl içerisinde topladığı 39 bin ton çöpü elektrik enerjisine dönüştürerek önemli bir katma değer sağladı.

LÜLEBURGAZ ÇÖPLERİ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Robot Zirvesi

Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri, bir yıl içerisinde 39 bin 456 ton 35 kilogram çöp toplayarak elektrik enerjisi üretimine katkı sağladı. Çöpler Kırklareli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (KIRK-KAB) tesisinde işlemden geçiriliyor. Daha sonra ise elektrik enerjisine çevriliyor. Lüleburgaz Belediyesi “Sıfır Atık” hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda ekipler mahalle mahalle geziyor. Bu çalışmalar neticesinde ekipler bin 12 ton cam ile 732 ton karışık ambalaj topladı. Bu ambalajlar geri dönüştürüldü ve doğaya kazandırıldı.  

VATANDAŞTAN SIFIR ATIĞA DESTEK 

Lüleburgaz Belediyesi, “Sıfır Atık” parolasıyla çalışmalarını sürdürürken 22 mahalle muhtarlığı ve vatandaşların bıraktığı geri dönüştürülebilir malzemeleri toplamaya devam ediyor. Lüleburgazlılar ise bu uygulamaya büyük destek veriyor.  Atıklar içerisinde ayrı ayrı bölmelerin bulunduğu atık toplama aracıyla toplanıyor. Daha sonra geri dönüştürülerek doğaya kazandırılıyor. 

YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını