banner1013
x

LİMAK ENERJİ, ISO 50001’E SAHİP OLAN İLK ELEKTRİK TEDARİK ŞİRKETİ OLDU

Limak Enerji, enerji yönetimi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ile “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi”ni alan ilk elektrik tedarik şirketi oldu.

LİMAK ENERJİ, ISO 50001’E SAHİP OLAN İLK ELEKTRİK TEDARİK ŞİRKETİ OLDU
EndüstrideAra5

Verimli enerji tüketimi sayesinde sürdürülebilirliğe ve topluma katkı sağlayan Limak Enerji, çevre ve sürdürülebilirlik alanlarında gerçekleştirdiği projeler ile 2020 yılı sonunda ISO 50001 Belgesini almaya hak kazandı. Limak Enerji,  ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Belgesini alan ilk elektrik tedarik şirketi olma özelliğine de sahip oldu. 

Çalışanlarının enerji farkındalığının artması için daha az karbon ayak izi ve enerji maliyetlerinde tasarruf gibi çalışmalarını sürdürmeye devam eden şirket, müşterilerine yönelik tasarruf ve verimlilik projeleri gerçekleştiriyor. Kurum içi projeleri de devreye alan Limak Enerji, çalışanlarını enerji yönetim sistemine dahil ederek verimli enerji tüketimi sayesinde dünyanın sürdürülebilirliğine ve topluma katkı sağlıyor.

YENİ HEDEF KURUM İÇİ ENERJİ TÜKETİMİNİ AZALTMAK

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erman Aytac, sürdürülebilir bir döngü için gerçekleştirdikleri çalışmaların çıktısı olarak, ISO 50001 Belgesini alan ilk elektrik tedarik şirketi olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Enerjinin verimli kullanılmasına yönelik tüketiciyi bilinçlendiren önemli projelere imza attık diyen Aytaç, “Kurum içerisinde de birçok fizibilite çalışmasını yürütüyor, yeni projelerimizi hazırlıyoruz. Yine kurumumuz içerisinde atıkların sınıflandırılmasını sağlıyor ve uygun bir şekilde geri dönüşüme gönderiyoruz.” dedi.

Enerji Yönetim Sistemi kapsamında 4 yıllık elektrik, doğal gaz, motorin ve su tüketim verilerini baz alarak, 2021 yılı için enerji tüketimlerinin azaltılması ve verimli kullanılması adına iyileştirme planlarımızı hazırladıklarını duyuran Aytaç, 2021’de hedeflerinin, toplam enerji tüketimlerini geçen yıla göre birim tüketim bazında daha da azaltmak olduğunu vurguladı. 

Aytaç, “Tüm proje ve süreçlerimiz ISO standartları dışında Limak Holding sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında ölçümleniyor ve yıl bazlı hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde çalışmalarımızı planlıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 08:22
YORUM EKLE

AEMOT

Aha

Dergiler