Life Solutions Hackathon’da projeler yarıştı

Öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmek amacıyla Panasonic Life Solutions Türkiye’nin, düzenlediği Life Solutions Hackathon’un birincisi Ekarem takımı oldu.

Life Solutions Hackathon’da projeler yarıştı
Endüstrideara

''Daha İyi Bir Yaşam, Daha Bir Dünya'' için farklı projelerin geliştirilmesine öncülük eden Life Solutions Hackathon’unda projeler yarıştı ve birinciliği Erciyes Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Ekarem takımı aldı. İkincilik ödülü Mekathon, üçüncülük ödülü ise Iceberg takımları alarak önemli bir başarıya imza attılar. 

12 TAKIMDAN FİKİRLER 27 SAAT BOYUNCA ÇALIŞTI 

Üniversitelerde elde edilen teorik bilgi ve becerilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlayan, sektörünün yenilikçi ve lider kuruluşu Panasonic Life Solutions Türkiye, bu kapsamda fark yaratan uygulamalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Panasonic Life Solutions Türkiye’nin Idema iş birliğinde İnogarArt’ta düzenlediği yarışmada amaç farklı projelerin gelişmesine öncülük etmek. Bu amaçla ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde, belirlenen temalarda, takım çalışması halinde ve aynı ortamda inovatif fikirlerini projelere yansıtması olarak özetlenebilecek Life Solutions Hackathon’una 29 farklı üniversiteden 60 kişi katılım sağladı. Proje mentorlarının desteği ile oluşturulan 12 takım, 27 saat boyunca projelerini ortaya koymak için çalıştı. Jüri üyeleri arasındaPanasonic Life Solutions Türkiye Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa, İcra Kurulu Üyesi Orhan Ünal, İcra Kurulu Üyesi Mutlu Kutlu, Türkiye Pazarlama Genel Müdürü Aysel Özaltınok, Ar-Ge Genel Müdürü Oktay Nak, Ar-Ge Müdürü Semavi Akın ve Idema Genel Müdür Yardımcısı Evren Aydoğan’dan oluştu. Hackathon proje sunumlarını kapsamlı şekilde değerlendirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:42
YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını