banner1322
x

KOJENERASYON DERNEĞİ’NİN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Türkiye’nin ilk ‘enerji derneği olan’ Türkiye Kojenerasyon Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurulu, 16 Haziran 2021 tarihinde İTÜ Maçka Tesisleri’nde yapıldı. Genel Kurul’da ENERKO Genel Müdürü Yavuz Aydın yeniden başkan seçildi.

KOJENERASYON DERNEĞİ’NİN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU
Enerji Zirvesi

Çok yüksek katılımla gerçekleşen genel kurulda, FinnTürker Genel Müdürü Emre Arıcan ve Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Söz konusu genel kurulu diğer kurullardan ayıran en önemli unsur, 23 yıllık dernek tarihinde Yönetim Kurulu’nda ilk kez bir kadın üyeye de yer verilmiş olması oldu. Derneğin 12. Olağan Genel Kurulu’nun ‘Divan Başkanlığı’nı da üstlenen Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel, yalnızca Yönetim Kurulu’na seçilmekle kalmadı; derneğin ‘Başkan Yardımcısı’ olarak da görevlendirildi. 

“KADIN ÜYE SAYISINI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Genel Kurul’da alınan kararla, derneğin gelecek hedefleri arasında kadın üye sayısının artırılması ve yönetim içerisinde çoğunluk olarak kadın üyelerin yer almaları konusu birincil hedefler arasında yer aldı. Türkiye Kojenerasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Aydın, sektörün ilerlemesi yönünde yaptıkları çalışmaları bundan sonra da yoğunlaştırarak devam ettireceklerini belirtirken özellikle ‘enerji sektöründe ve özellikle kojenerasyon alanında kadın profesyonel varlığını artırmak’ amacıyla çalışacaklarını sözlerine ekledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 13:04
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını