KOCAELİ’DE 593 MİLYON TL’LİK YATIRIM TAMAMLAMA VİZESİ ALDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, ocak-temmuz döneminde Kocaeli'deki 593 milyon 915 bin lira tutarındaki yatırımlara "tamamlama vizesi" verildi.

KOCAELİ’DE 593 MİLYON TL’LİK YATIRIM TAMAMLAMA VİZESİ ALDI
Endüstrideara

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre, Kocaeli’ndeki 26 proje yılın ilk 7 ayında tamamlama vizesi almaya hak kazandı. Sabit yatırım tutarı 593 milyon 915 TL değerinde olan projeler sayesinde 1087 kişi iş sahibi oldu. Kocaeli’nde işletmeye geçen projelerin 9’unu "komple yeni" kategorisindeki projeler oluşturdu. Tamamlanan projeler ağırlıklı olarak imalat sanayisi yatırımlarından oluşurken, enerji, turizm ve sağlık sektörlerinde de önemli yatırımlar hayata geçirildi.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE 97 MİLYON TL YATIRIM 
 
Yatırım bedelinin büyüklüğü bakımından ilk sırada Gebze’de hayata geçen 97 milyon 114 bin TL yatırımla özel hastane projesi aldı. Proje aynı zamanda en fazla istihdam sağlayan yatırım oldu. Hastanenin hizmete girmesiyle 450 kişi işe yerleşti. İlaç firması tarafından Gebze'de 89 milyon 862 bin liralık yatırımla hayata geçirilen proje de ikinci sırada yer aldı. İşletmeye geçen bu yatırım 70 kişiye iş imkanı sağladı. Otomotiv tedarik sektöründe faaliyet gösteren firma, aldığı tamamlama vizesiyle bu dönemde kentteki en büyük üçüncü yatırımı gerçekleştirdi. Otomobil motorlarıyla ilgili parça ve aksesuarların imalatına yönelik 88 milyon 334 bin liralık yatırımın devreye alınmasıyla 16 kişi iş sahibi oldu. (AA)
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını