KKTC’NİN ENERJİ PROJELERİNE DESTEK VERECEĞİZ 

Fatih Dönmez: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin enerji arz güvenliği konusunda ihtiyaç duyduğu projelere destek sağlamaya devam edeceğiz. 

KKTC’NİN ENERJİ PROJELERİNE DESTEK VERECEĞİZ 
Endüstri 40 Zirvesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile bir araya geldi. Dönmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin enerji arz güvenliğine yönelik ihtiyaç duyduğu projelere destek olmayı sürdüreceğiz. Her zaman soydaşlarımızın yanında olacağız.  Dünya gündeminin ilk sırasında elektrik dönüşümü yer alıyor. Devletlerin hem daha çevreci olması hem de daha az fosil yakıt kullanan sistemleri tercih etmesi önem arz ediyor” dedi. 

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PROJESİNİ İLGİYLE TAKİP EDİYORUZ

Dönmez, “Kıbrıs’taki elektrikli otomobil projesini yakından takip ediyoruz. Sisteme elektrik araçların dahil olmasıyla elektrik ihtiyacında da yükseliş olacak. Bu sebeple önümüzdeki dönemde adanın elektrik arz talep dengesini gözden geçirip ona uygun yeni üretim tesislerinin kapasitesinin artırılması, kurulması dahil olmak üzere şebekede yapılabilecek kapasite artışları gündeme gelebilir. Kıbrıs’ın güneş enerjisi potansiyeli oldukça yüksek. Bunun artırılmasıyla ilgili iş birliği çalışmaları yapabileceğimizi ifade ettik. Dün olduğu gibi bugün de inşallah yarın da KKTC'deki soydaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Adanın enerji arz güvenliğine yönelik ihtiyaç duyduğu projelere de destek olmaya devam edeceğiz." (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 09:29
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını