banner1322
x

KİŞİYE ÖZEL ENERJİ DANIŞMANI GELİYOR

Limak Enerji, enerjinin tasarruflu kullanılması konusunda Enerji Danışmanım projesi geliştirdi. Proje kapsamında abonelere verimlilik önerileri sunacak.

KİŞİYE ÖZEL ENERJİ DANIŞMANI GELİYOR
Endüstrideara

DERYA KUMTEPE  - Limak Enerji, tüketicilerin enerjiyi tasarruflu kullanabilmek için özel bir uygulama geliştirdi. Enerji Danışmanım projesi kapsamında Enerji Danışmanı Timi ev ve iş yerlerini ziyaret edecek, tasarruf ile verimlilik konusunda bilinçlendirme yapacak. Ziyaret kapsamında elektronik cihazlardan aydınlatmalara kadar birçok sistemin tüketimi incelenecek ve kullanımı konusunda önerileri sağlayacak. Limak Enerji bu proje ile tüm Türkiye’de pek çok ev ve iş yerine ulaşılarak, tasarruf bilincinin yaygınlaştırılmayı amaçlıyor. 

HEDEF FATURALARDA YÜZDE 20 TASARRUF  

Projenin detaylarını anlatan Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Farklı enerji tüketim gruplarına sahip kullanıcıları ziyaret ederek cihazların kullanımları konusunda bilgi veriyoruz. Esnaflarımız, soğuk yiyecek dolaplarını dış hava sıcaklığının fazla olduğu dönemlerde enerji sarfiyatını artıracağı için süpermarket önüne konumlandırmak yerine, market içerisinde uygun alanlarda konumlandırarak ciddi tutarlarda tasarruf edebilirler. Esnaflarımız enerji izleme ve yönetim sistemi kullanarak da, daha profesyonel olarak enerji kullanımlarını yönetebilir, işletme giderlerini azaltabilirler. Verimli ve kontrollü kullanım ile havalandırma sistemlerinde yüzde 13, içecek dolaplarında yüzde 10, aydınlatma ve priz kontrolü ile de yüzde 3 oranında tasarruf sağlayabilirler. Özellikle esnaflar enerji yönetim sistemini kullanarak enerjiyi yüzde 26 oranında verimli ve tasarruflu kullanabilirler.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 08:04
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını