banner1322
x

KIRŞEHİR’DE GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu "En fazla enerjiyi yer altından çektiğimiz sulara harcıyoruz. Kuyu bölgelerinde istimlak yapıp güneş enerjisi panelleri kurarak içme suyumuzu halkımıza sunacağız" dedi.

KIRŞEHİR’DE GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI
Robot Zirvesi

Kırşehir Belediyesi, içme suyu kontrol binası çatısına ve boş olan arazisine 2 yıl önce 1 MW’lık paneller kurmaya başladı. Bugün kendi enerjisini üreten Kırşehir Belediyesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü içme suyu kontrol binasının çatısına panel kurulumuna devam ediyor. Proje kapsamında Kındam Mahallesi'nde 60 dekarlık alana da güneş panelleri kurulması planlanıyor. Belediye, içme suyu sağlanan kuyulardan su çıkarılması için harcanan elektriğin giderlerini de kuyuların etrafına güneş enerjisi panelleri kurarak karşılamayı amaçlıyor.

“ELEKTRİK MALİYETLERİMİZİ DÜŞÜRMEYİ HEDEFLEDİK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Yüksek elektrik giderlerimizi karşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz güneş enerjisi projesinde önemli bir yol aldık. Özelikle yaz aylarında su pompalarına harcadığımız enerji yaklaşık 20 milyon TL’yi buluyor. Fatura maliyetlerimizi azaltmak için güneş enerjisinden kendi elektriğimizi üretmeye karar verdik. Güneş enerjisi açısından oldukça verimli bir bölgede yer alıyor. Yaptığımız plan ile güneş panelleri kurmaya başladık. Belediyemize bağlı bir alanda 1 MW’lık güneş enerjisi panelleri kurduk. Tesislerimizin çatı ve yan alanlarını değerlendirmek içinse buralarda da GES projesi uygulamaya başladık. Belediyemizin birimleri bu proje sayesinde kendi enerjisini üretmeye başladı” dedi. (AA)

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını