banner1339
x

KAYSERİ'NİN İHRACATI HAZİRANDA YÜZDE 13 ARTTI 

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy: "Kayseri olarak ihracatımızı haziran ayında yüzde 13 artırarak 361 milyon 872 bin dolara ulaştı. İthalatımız ise 155 milyon 755 bin dolar oldu. 

KAYSERİ'NİN İHRACATI HAZİRANDA YÜZDE 13 ARTTI 
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü, haziran ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı. Rakamlara göre Kayseri’nin ihracat rakamı yüzde 13 oranında artarak 361 milyon 872 bin dolara yükseldi. İlk 6 ay içerisinde geçtiğimiz yıla göre ihracatın yüzde 19 arttığı kentte, haziran ayında ithalat ise 155 milyon 755 bin dolar olarak gerçekleşti.

“İHRACAT ÖNCÜLÜĞÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Kayseri ihracat alanında rekor üstüne rekor kırıyor. Ülke ekonomisinin ihracat öncülüğünde büyümeye ve yükselmeye devam edecek. Bu alanda edinilen kazanımları, katma değerli ihracatla süsleyerek sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak gerekiyor. 2022 yılında birinci ihracat pazarımız Irak, Belçika, Almanya, Birleşik Krallık, ABD, İsrail, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Romanya’dır. Bu tablonun mimarı tüm ihracatçı üyelerimizi ve emektar çalışanlarını elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum. ” dedi. (AA)

 
 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 14:53
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını