KARTAL YENİLENEBİLİR ENERJİ 3’ÜNCÜ ÇEYREK PERFORMANSINI AÇIKLADI

Yenilenebilir enerji sektöründe çalışmalar gerçekleştiren Kartal Enerji, üçüncü çeyrek bilançosu ile ilgili açıklamalar gerçekleştirdi ve öz kaynak büyüme rakamlarını açıkladı.

KARTAL YENİLENEBİLİR ENERJİ 3’ÜNCÜ ÇEYREK PERFORMANSINI AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Koray Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kartal Yenilenebilir Enerji, üçüncü çeyrek sonuçları KAP’ta açıklandı. Kartal Yenilenebilir Enerji, sağlam risk yönetimi süreçleri, artan yatırımları ve sağlam risk yönetimi ile yılın ilk 9 ayı içerisinde artan bir finansal performans gösterdi. Kartal Yenilenebilir Enerji Temmuz 2021’de halka arz edilmişti. 

“SATIN ALMALARLA KARIMIZI ARTIRDIK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kartal Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Burhan Karademir, “Aktif toplam değerimizi yılın başından beri yüzde 53 oranında artırdık ve 1 milyar TL’ye ulaştırdık. Öz kaynak büyülüğümüzü ise yüzde 62 oranında artırarak 569 milyon TL’ye çıkardık. 2020 yılının aynı dönemine göre hasılatımızı yüzde 22 oranında arttı ve 64 milyon TL’ye ulaştı. Faaliyet karımız ise yüzde 106 arttı ve 54 milyon TL’ye ulaştı. Güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren şirketleri satın alarak toplam gücümüzü yüzde 23 artırdık. Toplam kurulu gücümüz ise 51,1 MWp’ye yükseldi. Kartal Yenilenebilir Enerji olarak olağan faaliyetlerimiz sonucunda elde ettiğimiz nakit akışlarımızla Yenilenebilir Enerji sektöründe faaliyet gösteren bir girişim sermayesi yatırım fonundan toplam 11 milyon TL karşılığında fon alımı yaptık. Yapılan yatırımlarımızın neticesinde yılda yüzde 10 oranında bir getiri sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 
 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını