KAREN ENERJİ, EN HIZLI BÜYÜYEN 44’ÜNCÜ ŞİRKET OLDU

Kipaş Holding'e bağlı Karen Enerji, satış geliri artış hızına göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirket arasında yer aldı. Karen Enerji 44’üncü sıraya yerleşti.

KAREN ENERJİ, EN HIZLI BÜYÜYEN 44’ÜNCÜ ŞİRKET OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Kipaş Holding, 6 ana sektörde 10 bin çalışanı ile yatırımlarını sürdürüyor. Bünyesinde yer alan Karen Enerji ise sektörde önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin online ortamda düzenlenen ödül töreninde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu yer aldı. Kipaş Karen İşletme Müdürü Murat Gökpur, Kipaş Holding’i temsilen katıldı. 

“JES VE HES PROJELERİYLE ELEKTRİK ÜRETİYOR”

Karen Enerji portföyünde bulunan enerji üretim santralleriyle Türkiye’nin toplam elektrik üretiminde önemli bir rol üstleniyor. Şirketin bünyesinde, Aydın Germencik'te 7, KÇS Aydın Şubesi'nde 2, Kiper'de ise 1 olmak üzere toplamda 10 jeotermal santrali bulunuyor. Karen Kahramanmaraş Elektrik Üretim AŞ'ye ait Karaman'daki Balkusan Barajı ve hidroelektrik santrali (HES) tesisleriyle ile de yılda yaklaşık 1600 GWH gücünde elektrik üretiyor. Bünyesinde ise yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlıyor. Ayrıca sadece Balkusan Hidroelektrik Barajı ve HES santralleriyle şu ana kadar yılda ortalama 72 milyon kilovatsaat enerji üretimi gerçekleştirildi. Karen ayrıca Aydın ilinde de 2 adet sondaj kulesiyle jeotermal enerji faaliyetlerinde yer alıyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Devriş tuluk
Devriş tuluk - 1 yıl Önce

Mıknatısla çalışan motor tasarım projem var. Motora ihtiyaç duyan her türlü vasıta da kullanılabilir bir proje, desteklerinizi bekliyorum.

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını