banner1322
x

KARADENİZ GAZI TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK 

SOCAR Türkiye CEO'su Zaur Gahramanov, Karadeniz gazının küresel pazarda Türkiye'yi güçlendireceğini ve enerji merkezi olma potansiyelini artıracağını söyledi. 

KARADENİZ GAZI TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK 
Enerji Zirvesi

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "27. Hazar Petrol ve Doğalgaz Fuarı" gerçekleştirildi. Organizasyon kapsamında konuşan SOCAR Türkiye CEO'su Zaur Gahramanov, Türkiye’nin önemli bir pazar olduğuna dikkat çekti ve Türkiye’deki yatırımlarına devam edeceklerini söyledi. 

“TÜRKİYE GAZ KAYNAKLARINI ARTIRDI” 

Gahramanov, konuşmasını şu sözlerle gerçekleştirdi: “Türkiye enerji alanında son dönemde çok önemli işlere imza atıyor. Türkiye gaz kaynaklarını artırdı ve LNG terminalleri, yeni gaz boru hatları, yeni gaz depoları inşa etti. Bu büyümeyi devam ettirmek gerekiyor. Özellikle Karadeniz’de keşfedilen gaz rezervi Türkiye’nin enerji sektöründeki gücünü daha çok kuvvetlendirecek. Türkiye’nin böyle bir potansiyeli bulunuyor. Biz de Türkiye’deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Türkiye'de enerji fiyatları artıyor ama TANAP olmasaydı, LNG terminalleri olmasaydı, depolama kapasiteleri artırılmasaydı fiyat artışları çok daha yüksek seviyelerde olurdu." (AA)
 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını