banner1322
x

KALYON ENERJİ’DEN 1000 MW’LIK RES PROJESİ GELİYOR 

Kalyon Enerji İcra Kurulu Üyesi Dr. Murtaza Ata: “Kalyon Karapınar GES ve Kalyon PV’de ürettiğimiz enerji teknolojilerimizin yanı sıra yatırımına devam ettiğimiz 1000 MW gücündeki RES projesiyle yaşanabilir bir dünya için çalışıyoruz” 

KALYON ENERJİ’DEN 1000 MW’LIK RES PROJESİ GELİYOR 
Endüstri 40 Zirvesi

Kalyon Enerji, sürdürülebilirlik kavramını odağına koyarak, verimli, temiz ve sağlıklı bir dünya için enerji teknolojileri geliştiriyor. Kalyon PV, dört farklı aşamadan oluşan güneş paneli üretimini tek çatı altında toplayarak önemli bir üretim tesisi oluşturdu. Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali’nin 2 milyon adet panel ihtiyacını karşılayan Kalyon PV, yılda toplam 6 milyon kilovatsaatlik enerji üretimi sağlayacak. Santralin 2022 yılı sonunda tam kapasiteye ulaştığında 2 milyon tonun üzerinde karbon emisyonunun önüne geçecek. Ayrıca 2 milyon hanenin temiz elektriğe ulaşmasını sağlayacak. 

“SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kalyon Enerji İcra Kurulu Üyesi Dr. Murtaza Ata, “Doğaya saygılı üretim yapıyor ve israfı önleyen tüketim vizyonuyla hareket ediyoruz. Kalyon Karapınar GES ve Kalyon PV'de ürettiğimiz enerji teknolojileriyle birlikte yatırımını sürdürdüğümüz 1000 MW’lık RES projesiyle Türkiye'nin daha yaşanılabilir yarınları için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” (AA)

YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını