banner1322
x

KAÇAKLAR İÇİN YENİ AKUSTİK GÖRÜNTÜLEYİCİ

Fluke ii910 Hassas Akustik Görüntüleyici; elektriksel korona ile kısmi deşarjı ve basınçlı hava ile gaz kaçaklarını algılamak için yüksek hassasiyete sahip yeni bir akustik görüntüleyici.

KAÇAKLAR İÇİN YENİ AKUSTİK GÖRÜNTÜLEYİCİ
Endüstrideara

Çoğu üretici sızıntıların farkında olsa da şu ana kadar bu sızıntıları gidermek için zaman alıcı ve yorucu bir işlemdi. Fluke ii900 veya ii910 ve kısa bir eğitimle, bakım teknisyenleriniz en yoğun çalışma saatlerinde bile tipik bir bakım rutini sırasında sızıntıları kontrol etmeye başlayabilir. ii900 serisi akustik görüntüleme cihazları, teknisyenlerin hortumları, tesisatları ve sızıntı bağlantılarını tarıyor. Bu işlem sırasında da sesin görebilmelerini sağlıyor. Çok küçük ve hassas mikrofonların yerleşik akustik dizisi, frekans başına desibel seviyesi spektrumu oluşturur. Bu çıkarıma dayanarak görsel materyal ile birleştirilmiş SoundMap™ olarak bilinen bir algoritma ses görüntüsü hesaplar. SoundMap, arka plandaki gürültünün filtrelenmesi için seçilen frekans seviyesine göre otomatik olarak adapte olur ve böylece basınçlı gaz sızıntılarını tespit etmek inanılmaz derecede kolaylaşır. Basınçlı hava, gaz, buhar ve vakum sızıntılarını tespitinde daha kolay bir yol sunuyor. Ayrıca ii910, daha küçük veya daha uzakta olan sızıntıları algılamak için artırılmış hassasiyet sağlıyor.    

TEMEL ÖZELLİKLER

Fluke ii910 Hassas Akustik Görüntüleyicinin öne çıkan teknik özellikleri arasında kolaylık ve verimlilik gibi parametreler öne çıkıyor. Hava kompresörleriyle daha fazla verim alma imkanı sunuyor. Ayrıca ekstra bir kompresör satın almaya gerek kalmıyor. Pnömatik ekipmanınıza uygun hava basıncı uygulandığından emin olmak gerekiyor. Ayrıca çalışma maliyetini azaltıyor, sızıntı tespit süresini kısaltıyor ve üretim hattında güvenilirliği artırıyor. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını