banner1114
x

KABLO DÖŞEME GEMİSİ LEONARDO DA VİNCİ SUYA İNİYOR

Prysmian Group, Birleşik Krallık’ta yer alan 1,2 milyon hanenin enerji ihtiyacını karşılamak üzere Sofya Açık Deniz Rüzgar Santrali Projesi’nin kablolarını üretecek.

KABLO DÖŞEME GEMİSİ LEONARDO DA VİNCİ SUYA İNİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Prysmian Group, Sofya Açık Deniz Rüzgar Enerji Santrali Projesi’nde iş birliği yapmak üzere RWE Renewables ile anlaşma gerçekleştirdi. Sofya Açık Deniz Rüzgar Santrali Projesi, 200 milyon euro’dan fazla değeri ile dikkat çekiyor. Yüksek gerilim denizaltı ve kara kablo bağlantısı kapsamında hayata geçirilecek anahtar teslim projenin açık deniz kablo kurulumları, Prysmian Group’un en derin noktalara kadar inerek uzun süreli çalışabilme kapasitesi ile ön plana çıkan ve gemi kabloları Türk Prysmian Kablo’nun Mudanya’daki fabrikasında üretilen Leonardo Da Vinci gemisi ile ilk kez gerçekleştirilecek. 

LEONARDO DA VİNCİ KABLOLARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLDİ 

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, ‘‘Prysmian Group tarafından dünyanın en gelişmiş kablo döşeme gemisi olan ve ilk kez Sofya Açık Deniz Rüzgar Santrali Projesi’nde rol oynayacak olan Leonardo da Vinci’nin gemi kablolarını Mudanya fabrikamızda ürettik. Prysmian Group, bu dev projede yer alarak sahip olduğu büyük rolle sürdürülebilir ve yenilikçi kablo çözümlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. İlaveten Leonardo da Vinci’nin gemi kablolarının, 22 bin  farklı kablo üretme kapasitesine sahip fabrikamızda üretilmesi, Prysmian Group’un Türkiye’ye duyduğu güvenin bir simgesi oldu. Bu proje içerisinde yer aldığımızdan dolayı gurur duyuyoruz.’’ dedi.  


YORUM EKLE

Aemot

Aha

Dergiler