JEOTERMAL GELİŞTİRME PROJESİNE 300 MİLYON DOLAR KREDİ 

Dünya Bankası, jeotermal geliştirme projesi için Türkiye’ye 300 milyon dolar kredi sağlamaya hazırlanıyor. Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) kredilerini onayladı.

JEOTERMAL GELİŞTİRME PROJESİNE 300 MİLYON DOLAR KREDİ 
Robot Zirvesi

Dünya Bankası Grubu üyesi olan IBRD kredileri daha önce sağlanan toplam 250 milyon dolar tutarındaki iki başlangıç kredisinin devamı niteliğinde ilave krediler olarak sağlandı. Jeotermal Geliştirme Projesi için onaylanan 300 milyon dolar değerindeki IBRD kredilerini tamamlayıcı olarak, Temiz Teknoloji Fonu'ndan 39,8 milyon dolar ve Enerji Sektörü Yönetim Yardım Programı'ndan 350 bin dolarlık hibe sağlandı.

“İKLİM DOSTU YATIRIMLARI ÜLKEYE ÇEKİLMELİ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame, “Jeotermal enerji kapasitesinin artırılması konusunda Türkiye ile ortak bir çalışma yapmaktan dolayı çok memnunuz. Türkiye'de enerji güvenliğinin sağlanması ve iklim değişikliğinin azaltılması açısından yenilenebilir enerji üretim kapasitesinin artırılması büyük önem taşıyor. Ayrıca iklim dostu yatırımlarının Türkiye’ye çekilmesi de oldukça önemli” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını