banner1322
x

JEOTERMAL ENERJİ DERNEĞİ’NE YENİ BAŞKAN

Jeotermal Enerji Derneği (JED) yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı seçti. Ali Kındap, bundan böyle başkanlık görevini sürdürecek.

JEOTERMAL ENERJİ DERNEĞİ’NE YENİ BAŞKAN
Endüstrideara

Jeotermal Enerji Derneği’nin ilk olağan genel kurul toplantısı Raffles Otel’de düzenlendi. Genel Kurul Toplantısı’nda hem Yönetim Kurulu Başkanı hem de denetim ve etik kurulu üyeleri belirlendi. Düzenlenen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan çevrimiçi katıldı.

“DOĞRU UYGULAMALARLA BİRÇOK ALANDA GELİR YARATIYOR”

Kurulda yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçilen Kındap, jeotermal enerjinin entegre kullanımının geliştirilmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte önemli bir ekonomik kazanım sağlanacağını kaydetti. Kındap, bu sayede milyonlarca konutun ısıtılabileceğine, yüz binlerce dekar modern serada tarımsal üretimin artırılabileceğine ve istihdama hatırı sayılır oranda katkı sağlanabileceğine işaret ederek "Jeotermal enerji teşvik edilirse yenilenebilir enerji kaynakları arasında hak ettiği konuma ulaşacak ve yatırımcısından ülke ekonomisine kadar herkese fayda sağlayacaktır. Jeotermal her şeyden önce yenilenebilir bir enerji kaynağı. Jeotermal enerji doğru uygulamalarla pek çok alanda gelir yaratan, tarım, turizm, enerji ve benzeri sektörleri destekleyen, ekonomiye güç veren, üstelik tüm bunları çevreye ve insana zarar vermeden yapmaya olanak tanıyan, çok ciddi potansiyeli olan bir enerji kaynağı olarak karşımıza çıkıyor." dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 12:36
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını