banner1322
x

İTALYAN BİYOYAKIT PAZARINDA YENİ İSİM

Rosatom'un bir bölümü olan Uranium One, İtalyan biyoyakıt pazarına girdi. Şirket, ürettiği ilk parti odun peletlerini İtalya’ya teslim etti. Ağırlığı 3 bin tonun üzerinde olan ürün, ülkeye deniz yoluyla ulaştırıldı.

İTALYAN BİYOYAKIT PAZARINDA YENİ İSİM
Enerji Zirvesi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’a ait olan Uranium One, İtalya biyoyakıt pazarına girdi ve ürettiği ilk partinin teslimatını gerçekleştirdi. Ağırlığı 3 bin tondan fazla olan ürün, deniz yoluyla götürüldü. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Genel Müdürü Andrey Shutov, İtalya katı biyoyakıt pazarının istikrarlı bir büyüme gösterdiğine dikkat çekti. Shutov, “İlerleyen dönemlerde İtalyan müşteriler ile iş birliği konusunda çalışmalar yapmayı planlıyoruz. İkinci teslimatımızın ise Aralık ayında yapılmasını planlıyoruz” dedi. 

URANİUM ONE SİPARİŞ PORTFÖYÜ 60 BİN TON OLDU 

Uranium One, Avrupa biyokütle pazarına girmenin ön şartı olan uluslararası sertifikalarını 2019 yılında aldı. Şirketin aldığı sertifikalar arasında, ahşap ürünlerin sorumlu bir şekilde yönetilmesi ve taşınması için gereken şartlara uygunluğu gösteren FSC sertifikasının yanı sıra, çevre dostu ve enerji verimliliği sağlayan biyokütle üretimini onaylayan SBP sertifikası da bulunuyor. Uranium One'ın 2021 sipariş portföyü şimdiden 60 bin tona ulaştı. Şirket, şu anda 5 milyon avro üzerinde sözleşme yapıyor.

 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 16:43
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını