banner1322
x

İSOTLAR GRUP GES PROJESİYLE TÜM ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAYACAK 

İsotlar Grup, çatılarını güneş enerjisi santrali ile (GES) kaplatarak geri dönüşüme olan yatırımlarından bir yenisini gerçekleştirdi. Aykan-Kayseri şubesinde devam eden 5.000 KW kapasiteli GES projesi ile enerji ihtiyacının tamamını karşılamayı hedefliyor. 

İSOTLAR GRUP GES PROJESİYLE TÜM ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAYACAK 
Endüstrideara

İsotlar Grup, dünyanın lider otomotiv markalarından olan Volkswagen, Audi, Volkswagen Ticari, Skoda, Seat, Renault-Dacia, DOD ve D-Expert’in Türkiye temsilcilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Aykan-Kayseri şubesinin çatısına güneş enerji santrali projesi yapan İsotlar Grup, 5.000 KW kapasiteli GES projesi sayesinde şubenin tüm elektrik tüketiminin karşılanması hedefleniyor.

“GELECEĞE YÖNELİK YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren İsotlar Grup Yönetim ve Planlama Direktörü Ziya Turan, “İsotlar Grup olarak daha temiz bir çevre için kendi marka ve temsilciliklerimizde geri dönüşümü destekleyen yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Uzun süredir güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapmak amacıyla araştırmalar yapıyorduk. Bu yatırımla hem kendi enerjimizi üretmeyi hedefliyor hem de sektördeki diğer markalara örnek olmayı hedefliyoruz.  5.000 KW kurulu güce sahip olan güneş enerji santrali projemizin ilk ayağını Kayseri’de tamamladık. Projenin ilerleyen etaplarında Adana’daki tesislerimiz üzerinde çalışacağız. Adana’da yer alan tesislerimizde; Renault-Dacia, Skoda, Volkswagen, Audi ve DOD’ta kurulumlarımız yapılacak. İsotlar Grup bünyesinde 2. el konusunda faaliyet gösteren bir diğer markamız İsoto showroomlarında geri dönüşümü destekleyen projemiz kapsamında güneş enerji santrali uygulaması gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 


 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını