İNGİLTERE YEŞİL ENERJİ STRATEJİSİYLE İSTİHDAM HEDEFİ

İngiltere’nin İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Greg Hands, hükûmetin yeşil enerji dönüşüm stratejisinin ülkede 2030 yılına kadar 440 bin kişi için istihdam oluşturmayı hedeflediğini bildirdi.

İNGİLTERE YEŞİL ENERJİ STRATEJİSİYLE İSTİHDAM HEDEFİ
Endüstri 40 Zirvesi

İngiltere hükümeti Net Sıfır Stratejisi kapsamında Yeniden Daha Yeşil Şekilde İnşa Et" raporunu yayımladı. Yeşil enerji stratejisi kapsamında çalışmalarını sürdüren İngiltere 440 bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyor. 

2050’DE SIFIR SERA GAZI EMİSYONUNA ULAŞMAYI HEDEFLİYOR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren İngiltere İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Greg Hands, raporun detaylarını şu sözlerle açıkladı: “Bu sadece çevreci bir geçiş değil, aynı zamanda önemli bir ekonomik değişimi de temsil ediyor. Bu strateji ile 2030 yılına kadar tüm sektörlerde 440 bin yeni istihdam alanı yaratılması hedefleniyor” dedi. 

RAPORDAN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR: 

•    İngiliz ekonomisi 1990'dan bu yana yüzde 75’in üzerinde büyüme kaydetti. Bu büyüme kapsamında sera gazı emisyonunu yüzde 44 seviyesinde azalttı. 

•    2035 yılına kadar İngiltere enerjisinin tamamının temiz kaynaklarından sağlanması hedefleniyor. 

•    İngiltere’de küçük modüler nükleer reaktörlerin (SMR) geliştirilmesi için 120 milyon sterlinlik bir nükleer güçlendirme fonu oluşturulacak. 

•    2030 yılına kadar kurulu deniz üstü rüzgar tesislerinden toplamda 40GW enerji elde edilmesi hedefleniyor.

•    Hane halkının düşük karbona geçişi teşvik edilecek. 

•    İngiltere 625 milyon sterlinlik bütçesini sadece ağaçlandırma çalışmaları için yapmaya hazırlanıyor. (AA)


 
 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını