banner1322
x

İNCİ GS YUASA EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKET OLDU 

İnci GS Yuasa, ISO 500 listesinin en hızlı büyüyen akü şirketi oldu. Listede 6 sıra yükselen şirket, 194. basamağa ulaşarak üretimden satışlarda yüzde 72’lik bir değişime imza attı.

İNCİ GS YUASA EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKET OLDU 
Enerji Zirvesi

İnci GS Yuasa, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yarım asırdan fazla süredir her yıl gerçekleştirilen ve ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşunun açıklandığı “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nda yükselişini sürdürdü. 2021 yılına göre İSO 500'deki konumunu 6 basamak yukarı taşıyan İnci GS Yuasa, 194. sıraya ulaştı. Şirket yüzde 72 oranında bir değişim yaşadı. 

“TEKNOLOJİ HAMLEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cihan Elbirlik, “Koronavirüs salgınının etkilerinin yaşandığı 2021 yılında büyümemizi ve ihracat gücünüzü sürdürdük. Yüksek teknolojili ürünlerimiz ve bölgesel avantajımızla destekleyerek ciromuzu yüzde 70 artırdık. Çift haneli büyümemiz sayesinde ülke ekonomisine katkımızı sunmaya devam ettik. Geleceğin teknolojilerine, Ar-Ge’ye yaptığımız devamlı yatırımların şirketimizde daha birçok açılıma fırsat vereceğine inanıyorum. Yakın bir süre önce Japon ortağımız GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz, lityum iyon bataryalara yönelik kullanım haklarını kapsayan teknoloji hamlemiz ile Türkiye’ye daha fazla değer katmaya hazırlanıyoruz. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını İSO 500 listesine de yansıdığını gözlemliyoruz. Listede büyüyen tek akü firması olduğumuzu görmekten dolayı da gurur duyuyoruz.” dedi. 

YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını