banner1322
x

İLK YERLİ HARMONİK FİLTRESİNİ ÜRETTİ

Elektra Elektronik, Türkiye’nin ilk ve tek yerli aktif harmonik filtresi DynamiX ile enerji kalitesinden kaynaklı iş kayıplarına ve üretim verimsizliklerine son veriyor.

İLK YERLİ HARMONİK FİLTRESİNİ ÜRETTİ
Endüstrideara

Elektra Elektronik, Türkiye’nin ilk ve tek yerli aktif harmonik filtrelerini DynamiX markasıyla üretmeye başladı. Harmonik, endüstriyel ve ticari tesislerde elektriksel kirlilik anlamına geliyor. Elektra Elektronik, geliştirdiği bu yüksek teknolojili ürün ile yüksek nötr toprak geriliminden kaynaklanan enerji kalitesi problemini çözüyor. 

YENİ ÜRÜN: DYNAMİX 

Ar-Ge çalışmaları neticesinde piyasaya sunduğu aktif harmonik filtresini DynamiX markasıyla üreten Elektra Elektronik, bu ürünün mühendisliğinden tasarımına kadar tüm süreçleri kendi kadrosuyla gerçekleştirdi. DynamiX aktif harmonik filtre; içerisinde yer alan işlemcisi sayesinde dinamik yapısı öne çıkıyor. Ayrıca daha yüksek hız ve daha güncel bir teknoloji sunuyor. Ürün, elektriksel kirlilik anlamına gelen harmoniklerden kaynaklı arızaları engelleyerek tesisin durma noktasına gelmesini önlüyor ve kullanılan makinaların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.   

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ KİRLİLİKLERİ ORTADAN KALDIRIYOR 

Değişken enerji yüklerinden yoğun olarak etkilenen birçok farklı alanda kullanılan ve akım ile gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin sürekli ve güvenli olarak arzına olanak sağlayan DynamiX aktif harmonik filtre, gösterdiği yüksek performans ile denizcilik sektöründe de sıklıkla tercih ediliyor. Gemi standartları gereği düşük olması gereken harmonikler, enerjisini jeneratörle sağlayan gemilerde yüksek gerilim yaratıyor. Bu yüksek gerilim sebebiyle gemi kablolarında titreme, tehlikeli seviyelere kadar ısınma ve gemi içi elektrik sisteminde rezonans gibi istenmeyen sonuçlar oluşabiliyor. Gemi içinde kablolarda erime, kısa devre sorunu ve yangın riskine de sebep olabilen bu yüksek akım yüklerinin temizlenmesi büyük önem taşıyor. Bu noktada devreye giren ürün, harmonik akım yüklerini düşürmek için yüksek filtreleme performansı sunuyor. Gemilerde ve tersanelerde yüksek gerilimin oluşmasını engelleyen Elektra Elektronik DynamiX aktif harmonik filtre, pasif filtrelerden çok daha az yer kaplaması ve daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Maliyeti düşük, performansı yüksek bir deneyim sunan bu filtreler, akım harmoniklerini düşürmenin en etkili yolu olarak denizcilik sektöründe de dünya genelinde sıklıkla tercih ediliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 15:50
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını