İKİ DEV MARKA AFRİKA’NIN ENERJİ POTANSİYELİNE YOĞUNLAŞTI 

GE Hydro Solutions ve Rockwell Automation, Afrika’da yenilenebilir enerji potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla önemli projeleri hayata geçiriyor. 

İKİ DEV MARKA AFRİKA’NIN ENERJİ POTANSİYELİNE YOĞUNLAŞTI 
Endüstrideara

Küresel bir enerji şirketi olan İngiliz entegre enerji şirketi EDF ve Kamerun Cumhuriyeti'nin de bulunduğu birçok kuruluşun sahibi olduğu Hindli küresel enerji şirketi Nachtigal Hydro Power Company (NHPC) tarafından hizmete alınan projeyle ilgili geliştirme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ve projenin tam olarak üretime geçmesi için 2024 yılı hedefleniyor. Tesis çalışmaya başladığı zaman yılda 3 terawatt saat üretim ile Kamerun’un enerji talebinin yüzde 30’unun karşılanması planlanıyor. Bu önemli geliştirme aşamasının başarılı olması için NHPC, Sanaga nehrindeki tesisine 60 milyon W hidroelektrik ünitesi sağlaması amacıyla küresel hidroelektrik liderlerinden GE Hydro Solutions ile anlaşma yaptı. 

ROCKWELL AUTOMATİON GE HYDRO SOLUTİONS İŞ BİRLİĞİ

GE Hydro Solutions, Nachtigal projesinde jeneratör ve türbin çevresindeki kurulum gibi faktörlerdeki farklılıklar nedeniyle her hidroelektrik santrali birbirine benzemediği için geniş bir çözüme ihtiyacını proje için büyük bir çeşitliliği kapsayabilen bir kontrol sistemi gerekliliklerini sağlamak amacıyla Rockwell Automation ile anlaştı. Küresel kontrol çözümleri şirketi Rockwell Automation’ın desteğiyle GE Hydro Solutions, ülkenin gelecekteki büyümesini ve sürdürülebilirliğini güçlendiren yenilenebilir enerji üretimi sağlamak için çalışıyor. 

2024 YILINDA SANTRAL ENERJİ ÜRETMEYE BAŞLAYACAK

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren GE Hydro Solutions, Hizmet ve Kontroller Küresel Ürün Direktörü Olivier Teller, “Kontrol sistemi, müşterinin tesisine yönelik bir arayüzdür. Tesis çalıştığı zaman boyunca kullanılan bir bileşen olmakla birlikte önemli bir hizmettir. Kalite ise yine önemli bir konudur. Rockwell Automation çözümlerinin kalitesi bilinse de şirketin bu projede tercih edilmesinde, çalışanlarının sağladığı servis desteğinin gücü etkili oldu. Rockwell Automation’ın küresel ayak izi ve ayrıntılı yerel tecrübesi, herhangi bir olayda harekete geçme ve ciddi sonuçlara yol açabilecek sistem arızası riskini azaltma olanağına sahip olduğu anlamına geliyor. Projenin 2024 yılında enerji üretimine başlanması planlanıyor. NHPC’yi bu stratejik olarak önemli girişimde ve bu hedeflere ulaşmaya destekleme konusunda doğru şirketler olduğumuza ve projeye getirdiğimiz ekip çalışması ekosisteminin değerini kanıtlayacağımıza inanıyorum” dedi.

 
 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını