banner1322
x

İHRACATTAKİ BÜYÜMESİNE DEVAM

Cansan Alüminyum, İDDMİB’in “Alüminyum Çubuk & Profiller” kategorisinde ilk 7’nci sırada yer alarak ihracata önemli bir katkı sağladı.

İHRACATTAKİ BÜYÜMESİNE DEVAM
Enerji Zirvesi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) 2019 yılında gerçekleştirdiği 8,2 milyar dolarlık ihracata katkı sağlayan Cansan Alüminyum, “Alüminyum Çubuk & Profiller” kategorisinde ilk 7. sırada yer aldı. 

“HEDEF: İHRACATI DAHA DA BÜYÜTMEK”

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere toplamda 30 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, 2019’daki yüzde 54 olan ihracat paylarını zorlu geçen 2020’nin ilk 8 ayında yüzde 60’a yükselttiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “2020 yılı tüm sektörler için zorlu başladı. Pandemi dolayısıyla sınırların kapandığı zorlu bir dönemi yaşadık. Bu sıkıntılı dönemin etkileri yavaş yavaş azalırken toplam ihracatımızı daha yukarı çekmeyi amaçlıyoruz.” dedi. Güney, sürdürülebilirliğinin önemli olduğuna dikkat çekerek her sene kendilerini geliştirdiklerini ve sektöre katma değer sağladıklarını söyledi. Güney, konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Bursa’nın en başarılı sanayi kuruluşları arasında yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Her çalışanının bu başarıda katkısı çok büyük. 500 kişilik büyük bir yapıya ulaştık. Pandemi sürecini başarılı bir şekilde yürütmek için çaba sarf eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 10:34
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını