banner1160
x

HUAWEİ TÜRKİYE ENERJİ ÇÖZÜMLERİNİ ANLATTI

Huawei Türkiye’nin enerji çözümlerine yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, küresel enerji tüketimiyle ilgili de açıklama yaptı.

HUAWEİ TÜRKİYE ENERJİ ÇÖZÜMLERİNİ ANLATTI
Endüstrideara

Huawei Türkiye, geleceğin enerji trendlerinin ve sektörün dijital dönüşümünün konuşulduğu Huawei Türkiye Dijital Enerji Zirvesi'nde, çevreci enerji çözümlerini paylaştı Huawei Türkiye Dijital Enerji Zirvesi, sektörün lider kurumlarının temsilci ve uzmanlarını, dijital enerji sektörünün son dönemde yaşadığı zorlukları ve gelecekteki yeni fırsatları değerlendirmek üzere çevrimiçi olarak bir araya getirdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, küresel enerji tüketimi ile ilgili veriler hakkında bilgi verdi.

KÜRESEL ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 1,7 ARTTI 

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle dile getirdi: "18'inci yüzyıldan bu yana insanların tükettiği enerji, yüzde 85'i fosil yakıtlar olmak üzere 22 kat artmış durumda. Küresel ısınmanın olumsuz getirileri, daha sürdürülebilir ve yeşil enerji kullanımının artması gerektiğine işaret ediyor. Bugün, karbon yoğunluğu insanlığın karşılaştığı en önemli sorunlardan biri. Küresel arenada Çin, Avrupa Birliği, Japonya, Güney Kore ve ABD gibi gelişmiş ekonomiler artık karbon nötr hedeflere yöneliyor. Karbon yoğunluğu güdümündeki düşük karbonlu enerji, elektrifikasyon ve dijital dönüşümde yeni fırsatlar da yarattı. 83 milyon nüfuslu Türkiye'de, 25 milyon hane, 70 binden fazla sanayi sitesi ve 500'den fazla veri merkezi yer alıyor. Nisan 2021 itibarıyla mobil şebekeye yaklaşık 101,4 MW değerinde yeni güneş enerjisi üretimi entegre edilmiş ve Türkiye'de kümülatif güneş enerjisi gücü 7.065,4 MW seviyesine yükselmiştir. 2030 yılına kadar toplam 38 GW değerinde güneş enerjisi elde edileceği öngörülüyor. Türkiye'de dijital enerji endüstrisinin gelişmesi için çok büyük fırsatlar ve geniş bir hareket alanı var." (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 13:08
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler