banner1322
x

HSA ENERJİ’DEN İKİNCİ GÜNEŞ PANELİ FABRİKASI 

HSA Enerji, ikinci güneş paneli fabrikasını 160 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirmeyi planlıyor. HSA Enerji bu yatırımla yıllık panel üretim kapasitesini 500 MW’a çıkaracak. 

HSA ENERJİ’DEN İKİNCİ GÜNEŞ PANELİ FABRİKASI 
Robot Zirvesi

Fotovoltaik güneş paneli üreticisi HSA Enerji, 160 milyon liralık yatırımla Manisa'da ikinci güneş paneli fabrikasını açmayı planlıyor. HSA, 2023 yılının Ocak ayında açılması planlanan panel fabrikasıyla üretim kapasitesini 1 gigavata çıkacak. 

“MEVCUT KAPASİTEMİZİ ARTIRDIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren HSA Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Aybaş, “Dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor. HSA Enerji, global çapta geniş üretim kapasitesine sahip olup kalitesi ve teknolojisiyle dikkat çekiyor. HSA Enerji, ürettiği Mavi Çam Güneş Panelleri ve JA Solar panellerini daha fazla güneş enerji santrali çözümlerine sunmak için mevcut kapasitesini arttırdı. Bu bağlamda da mevcut kapasite artışımıza ilave olarak ikinci fabrikamızın inşaatına başladık ve 2023 yılında toplamda 1 gigavat üretim kapasitesi ile hem ulusal hem de uluslararası pazara hizmet etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını