HESİAD’IN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Hidroelektrik Santralleri Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Genel Kurulu kapsamında yapılan seçimle yeni yönetim kurulu belirlendi.

HESİAD’IN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Endüstrideara

Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Genel Kurulu toplantısı kapsamında yeni yönetim kurulu belirlendi. Yapılan seçim sonucunda HESİAD Yönetim Kurulu’na Fahrettin ARMAN (Ayen Enerji) , Taner ERCÖMERT (Limak Enerji) , Y. Hüseyin YÜCEBAŞ (Ak Enerji) , Elvan Tuğsuz GÜVEN ( Çiltuğ Enerji) ve Cem Özkök (Güriş-Mogan Yatırım) seçildi. 

İKİ YIL SÜREYLE GÖREV YAPACAK 

HESİAD, Türkiye' de hidroelektrik enerji üretimi konusunda faaliyet gösteren şirketlerin bir araya gelerek sektörle ilgili çalışmalar yapmayı hedefliyor. Aynı zamanda sektörün sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya, bu çerçevede sektör adına kamu kurumları nezdinde görüşmeler ve toplantılar yapmaya, sektörün yapısal sorunları ile ilgili görüşler oluşturmaya ve hidroelektrik enerjinin ülke hizmetine sunmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.  HESİAD’ın yeni yönetim kurulu 2 yıl süreyle görev yapacak. Ülkemizde halen 31.49 GW’lık kurulu güçler yenilenebilir enerjinin en büyük kaynağı konumunda olan hidroelektrik enerjide sektörün sivil toplum kuruluşu HESİAD‘ın yeni yönetim kurulu ilk toplantısında görev dağılımını da yaptı. Başkanlık görevine Fahrettin Arman, Başkan Vekilliği ve Genel Sekreterlik görevine Taner Ercömert, saymanlık görevine ise Hüseyin Yücebaş getirildi.
 

YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını