banner1339
x

HEDEFİNDE SU VERİMLİLİĞİ VAR

Kordsa açıkladığı 6. Sürdürülebilirlik Raporu ile operasyonlarını yönetsel, sosyal, ekonomik ve çevresel performans verilerini bir araya getirdi.

HEDEFİNDE SU VERİMLİLİĞİ VAR
Endüstri 40 Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Kordsa, faaliyet gösterdiği Endonezya, ABD, Tayland, Brezilya ve Türkiye olmak üzere 5 ülkedeki faaliyetlerini bir araya getirdi. Kamuoyu ile paylaştığı 6. Sürdürülebilirlik Raporuna göre şirketin hem yönetsel hem sosyal hem ekonomik hem çevresel performans verileri kamuoyu ile paylaştı. Rapor kapsamında şirketin sürdürülebilirliğe olan bakış açısı ve bu alanda sağladığı katkılar yer aldı. 

KISA, ORTA VE UZUN VADELİ HEDEFLER 

Kordsa, 2030 yılına kadar odaklanacağı kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini raporda açıkladı. Kordsa, çalışanları, müşterileri, hissedar ve yatırımcılarının sürdürülebilirlik kapsamındaki beklenti ve önceliklerini dikkate alarak, önümüzdeki dönemde; Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı; Sorumlu Üretim ve Tüketim; İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Nitelikli Eğitim olmak üzere beş alandaki Sürdürülebilir Kalkınma Amacına odaklanacağını açıkladı. 

TEMİZ TEKNOLOJİ YATIRIMLARINA DEVAM 

Gelecek hedeflerini bu küresel amaçlar ve onların seçilmiş alt hedeflerini destekleyecek şekilde belirleyen Kordsa, bir yandan Ar-Ge çalışmaları ile çevre dostu ürünler üzerinde çalışırken diğer taraftan üretimde yenilikçi ve temiz teknoloji yatırımlarına devam ediyor. Sorumlu üretim ve tüketim kapsamında atıklarını, enerji tüketimini ve dolayısıyla karbon emisyonlarını azaltmak ve suyu verimli kullanmak üzerine çalışmalarını hızlandıracak olan Kordsa, yenilenebilir enerji kullanımını artırma hedefinin yanı sıra bu raporla, 2025’e kadar Kapsam 1 ve 2 karbon emisyonlarını %17,5 ve 2030’a kadar tehlikeli atıklarını ve su tüketimini %50 azaltma taahhütlerini paydaşlarına sunuyor. 

182 BİN M3 SU ARITILDI 

Su kullanımını daha verimli hale getirmek için de çalışmalar yapan güçlendirme markası, Türkiye ve Endonezya tesislerinde, 2019 yılında 182 bin m3 suyu arıtıp yeniden kullandı. 2019’da bir önceki yıla göre şehir şebekelerinden çektiği su hacmini ABD’de satın alınan dört yeni tesisle büyümesine rağmen %31,6 azalttı. Sıfır kaza hedefiyle dört kıtada büyüme yatırımlarına devam eden Kordsa, 2021 sonuna kadar kadın çalışan oranını beyaz yakada %50, mavi yakada %25 oranına yükselterek kadın istihdamını artırma ve yine kadın yönetici oranını tüm coğrafyalarda %50’ye ulaştırarak iş dünyasında kadının güçlendirilmesi hedeflerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Kordsa geleceği güçlendirme hedefiyle eğitim odaklı toplumsal gelişim projelerine de devam edecek.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 13:10
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını