banner1322
x

HEDEFİ YENİLENEBİLİR ENERJİDE LİDERLİK

Türkiye’de doğalgaz dönüşümünün öncüsü olan ve 500 bin evi doğalgazla buluşturan ÜÇAY Grup, yenilenebilir enerjide liderlik hedefliyor.

HEDEFİ YENİLENEBİLİR ENERJİDE LİDERLİK
Robot Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Kurulduğu günden beri 500 bin evden sobayı kaldıran Üçay Grup, yenilenebilir enerji alanında liderlik hedefliyor. Bu hedefle ilgili açıklama gerçekleştiren Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, gelecek 5 yılda en az 150 bin haneyi de doğalgazla buluşturduklarını, Türkiye’nin hava kalitesine ve tüketicilerin tasarruf etmesine daha da çok katkıda bulunacaklarını söyledi. Şakacı, yenilenebilir enerji kaynaklarını daha fazla kullanabilmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. 

30 BİN EVE ULAŞACAK 

Pandemi süresince insanların zoraki olarak evlere kapandığını belirten Turan Şakacı, “Özellikle pandemi etkisiyle insanlarda ev konforu çok önemli hale geldi. Bu konforun en önemli kısmı da doğalgaz ısıtma sistemleri. Dolayısıyla sahada talepler artıyor ve biz de bu yıl hedeflerimizi daha da yükselttik. 2020 yılı sonuna kadar toplamda 30 bin haneyi doğalgazla buluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 

NİHAİ HEDEFİ YENİLENEBİLİR ENERJİ

Doğalgaz ile başlayan enerji dönüşüm hikâyelerinin, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla devam edeceğinin altını çizen Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı Verimli Enerji Çözümleri (VEÇ) birimindeki çalışmaların sürdürdüğünü belirterek; “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ‘fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerinde’ ve yenilenebilir enerji kaynakları taahhüdünde Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olmak istiyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları alanında ciddi bir oyuncu olarak ülkemizin istihdamına ve genç mühendislerimizin yetiştirilmesine de önemli katkılarda bulunacağız. Öte yandan yine gelecekte tüm evlerin ihtiyacı haline gelecek elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm bu yenilikçi hamlelerimizle sadece bugünün değil geleceğin en iyi şirketi olarak her zaman rakiplerimizin birkaç adım önünde yer almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını