banner1322
x

HAGER GROUP 2020 YILINI 2.2 MİLYAR EURO CİRO İLE KAPATTI

Enerji verimliliği, dağıtımı ve bina otomasyonu konusunda faaliyet gösteren Hager Group Türkiye, 2020 yılını 2.2 milyar euro ciro rakamıyla kapattı. Firma 2021 yılında yüzde 30’luk büyümeyi hedefliyor.

HAGER GROUP 2020 YILINI 2.2 MİLYAR EURO CİRO İLE KAPATTI
Endüstrideara

Hager Group, enerji verimliliği, dağıtımı, kablo yönetimi ve bina otomasyonu konusunda faaliyet gösteriyor. 2020 yılında yıllık cirosunu bir önceki yıla göre 100 milyon euro artıran firma, 2.2 milyar Euro ciro rakamına ulaştı. Yeni dönemde enerji ölçüm cihazlarına ve akıllı bina otomasyonuna odaklanmayı planlayan şirket, yüzde 10 oranında büyümeyi planlıyor. 

“ENERJİ DEPOLAMA FAALİYETLERİNE ODAKLANDIK”

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, “Koronavirüs salgınıyla birlikte ihtiyaçlar değişti ve enerji dağıtım sektörünü birebir etkiledi. Bu süreçte birçok proje duraksasa bile bu durumu avantaja çevirerek enerji depolama ve enerji verimliliği faaliyetlerine odaklandık.  Hager Group olarak 2019 yılında 2.1 milyar Euro olan cirosunu 2020 yılında 100 milyon Euro artırdık. Türkiye ayağında yüzde 30 değerinde bir büyüme rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. Global anlamda ise büyüme hedefimizi yüzde 10 olarak açıkladık.” dedi. 

“CİROMUZUN  YÜZDE 7’SİNİ AR-GE ÇALIŞMALARINA AYIRIYORUZ” 

Hager’in genel iş kolları arasında Enerji Dağıtım, Bina Otomasyonu, Kablo Yönetimi ve Enerji Verimliliği olmak üzere 4 farklı faaliyet alanı bulunduğunu kaydeden Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, “Ar-Ge çalışmalarına önemli ölçüde yatırım yapan Hager, Ar-Ge ve inovasyon alanlarında sektöre yön veren firmalarından biri olarak faaliyetini sürdüyor. Bünyesinde 760’ın üzerinde Ar-Ge çalışanı olan Hager, her yıl cirosunun yüzde 7’sini araştırma ve geliştirme çalışmaları için ayırmaktadır. Hager, inovasyon öncülüğü doğrultusunda bugün kendine ait tam 1700 adet patente sahiptir” dedi.
 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını