GSN GÜNEŞ PROJELERİYLE SEKTÖRDE FARKINDALIK YARATIYOR

Güneş sektöründe öncü bir sivil toplum kuruluşu ağı olan Green Solar Network (GSN), 4 N 1 Güneş çalışmasıyla sektördeki önemli bilgileri bir araya getirecek.

GSN GÜNEŞ PROJELERİYLE SEKTÖRDE FARKINDALIK YARATIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’de güneş sektöründe öncü bir sivil toplum kuruluşu ağı olan ve uluslararası değer taşıyan Green Solar Network (GSN), sektörle ilgili önemli projeleri hayata geçiriyor ve üyeleri için büyük ayrıcalıklar tanıyor. Hayata geçirdikleri çalışmalarla ilgili bilgi veren GSN Yöneticisi Fatih Ünal, ‘’GSN olarak yeşil enerji için çalışmalar yapıyoruz. 30 Mart’ta düzenlediğimiz Yenilenebilir Enerjide Finansman Webinarında, birbirinden önemli konu ve konuklar ağırladık. Webinar kapsamında güneş enerjisine yatırım yapmak isteyen ancak yeterli finansman kaynağı olmayan yatırımcılara yönelik önemli fırsatlar ele alındı” dedi.

4 N 1 GÜNEŞ DİJİTAL YAYINI SİZLERLE BULUŞUYOR

Ünal, GSN’nin güneş enerjisi bilgilerini bir araya getirdiği yayınla ilgili de bilgi verdi. Ünal, “Yayının içeriğinin oluşturulması ‘çalışma komitesi’ tarafından hazırlandı. Düzenlenen anket çalışmasında beklentileri ve ihtiyaç duyulan konuları iki yönlü iletişim stratejisi ile belirledik. Yaklaşık üç yüz katılımcının görüşleri sonucunda anket gerçekleştirildi. Öne çıkan başlıklar arasında; Yüzer GES, Agro-PV, Solar Kiremitler, Binalarla Entegre Fotovoltaik Sistemler ve Enerji depolama sistemleri yer aldı. Güneş enerjisi kullanımının önündeki engeller olarak yasal süreçler, yüksek maliyetler ve finansman desteği konuları ön plana çıktı. 4 N 1 Güneş çalışması nisan ayı sonunda kamuoyu ile paylaşılacak” dedi. 
 

YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını