GoodWe, “Hibrit İnvertör Tedarikçileri” sıralamasında ilk sırada

GoodWe, Wood Mackenzie’in “Hibrit İnvertör Tedarikçileri”nin global sıralamasında 1. sıraya yükseldi. Goodwe’nin yüzde 15’ten fazla küresel pazar payı bulunuyor.

GoodWe, “Hibrit İnvertör Tedarikçileri” sıralamasında ilk sırada
Robot Zirvesi

GoodWe, yüzde 15’ten fazla küresel pazar payı ile küresel ölçekte hibrit invertör tedarikçileri arasında 1 numarada yer alıyor. Rakamlar, Global PV Inverter Pazar Payları Tam-Yıl 2019 başlıklı raporunda Wood Mackenzie tarafından doğrulanıyor. GoodWe bünyesinde 200’den fazla solar araştırmacısının geliştirdiği Ar-Ge çalışmaları sayesinde geniş yelpazeye ait ürünler sunuluyor. Enerji depolama segmentinde ise yine ilk sıradaki yerini alıyor. 

ENERJİ DEPOLAMA ÇALIŞMALARINA 2014 YILINDA BAŞLADI  

GoodWe, 2014 yılının başlarında güneş enerjisi depolama alanında aktifleşmeye başladı. Yıllarca süren sürekli araştırma ve stratejik dağıtımdan sayesinde GoodWe; tek fazlı ve üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı, DC bağlantılı ve AC bağlantılı retrofit çözümlerini kapsayan 3kW'dan 100kW'a kadar endüstrinin en kapsamlı depolama portföyüne sahip bir konuma geldi. Şu anda GoodWe’nin hibrid invertör portföyü, farklı uygulama senaryoları için; ES, EM, ET, EH, BT, BH, SBP, ETC, BTC, SEA serilerinden oluşmakta ve depolama sektörü için büyük bir potansiyel sunuyor.  

PAZAR DEPOLAMA ÜRÜNLERİ İÇİN ÇOK ELVERİŞLİ 

GoodWe, enerji depolama kategorisinde özellikle Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya'da en üst sırada yer alıyor. İtalya, Almanya ve Avustralya gibi elektrik fiyatlarının yüksek olduğu pazarlarda, FIT ve yüksek elektrik faturaları nedeniyle artan talebe istinaden, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak amacıyla hibrit invertörler tercih ediliyor. GoodWe’in yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında bile 24 saat kesintisiz güç sağlıyor. Elektrik şebekelerinin güvenilmez veya yetersiz olduğu ülkelerde; hibrit sistemler, kendi kendine yeterlilik için en iyi alternatifi sağlıyor. Pazar, depolama için çok elverişlidir. GoodWe ise bu ihtiyaca yönelik olarak ürünler sunuyor. 

“DÜŞÜK MALİYETLİ ENERJİ DEPOLAMA ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”  

GoodWe, TÜV Rheinland'ın “All Quality Matters” ödülünü 2015 yılından bu yana dört yıl üst üste kazandı. 2015'teki tek fazlı ES serisinden, 2017'deki SBP serisine ve 2018'deki üç fazlı ET serisine dek ödüllü tüm ürünler, GoodWe'nin depolama segmentindeki çalışmalarını ortaya koyuyor. Tüm GoodWe depolama ürünleri, özel bir UPS işlevi ile donatıyor. Piyasadaki mevcut EPS fonksiyonları (Acil Güç Kaynağı) ile karşılaştırıldığında; UPS, 7/24 kesintisiz güç kaynağını garanti eden ve 10 milisaniyeden daha kısa bir otomatik geçiş süresine sahip olması sebebi ile klimalar veya buzdolapları gibi endüktif yükler için çok daha uygundur. Konuyla ilgili açıklama yapan GoodWe CEO’su Daniel Huang, “Dünyadaki 1 numaralı Hibrid İnverter Tedarikçisi olmak; GoodWe'nin, gelişmeye devam etmesini sağlayan bir motivasyon kaynağıdır. GoodWe, her zaman yüksek kaliteli invertörler sunmanın en önemli rekabet avantajı yarattığını ve devam eden enerji dönüşümünde ana katkısı olduğunun bilincindedir. Müşterilerimize ve ortaklarımıza, bize sağladıkları destekleri ve seçkin ürünler sunmamıza yardımcı olan tüm değerli geri bildirimleri için teşekkür ederiz. GoodWe; insanların günlük yaşamlarını sürdürülebilir kılmak için enerji verimliliğini artırmak ve dünya çapındaki tüketiciler için daha düşük maliyetli enerji depolama sistemleri üretmek, güneş sistemlerinin aralıklı doğasını yönetmek ve müşterilerin enerji öz tüketimi ve enerji bağımsızlığı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için önde gelen küresel ortaklarla çalışmaya devam edecektir.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:17
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını