banner1043
x

GİRME BARAJI YILDA 32,3 MİLYON TL KAZANDIRACAK

Muğla’da hayata geçen önemli projelerden biri olan Girme Barajıyla ilgili çalışmalar sürüyor. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin yılda 32,3 milyon TL kazandıracağını söyledi.

GİRME BARAJI YILDA 32,3 MİLYON TL KAZANDIRACAK
EndüstrideAra1

Muğla’daki önemli projelerden biri olan Yatağan Girme Barajı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Gövde dolgu, relokasyon yolu ve enjeksiyon çalışmaları devam ederken projenin detayları ile ilgili Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya’dan açıklama geldi. Kaya, proje devreye alındığı zaman Türkiye ekonomisine her yıl 32,3 milyon TL kazandıracağını ve 717 kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı. 

21 BİN 510 DEKAR ARAZİSİ HİZMETE AÇILACAK 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin detayları ve geldiği durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldız, “Yatağan Girme Barajı’nda gövde dolgu, relokasyon yolu ve enjeksiyon çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığı zaman 2 bin 510 dekar tarım arazi daha hizmete açılmış olacak. Sulu tarımla beraber 2020 fiyatlarıyla ekonomiye yılda 32,3 milyon TL gelir artışı sağlanacak ve 717 kişiye istihdam sağlanacak. Muğla’daki yatırımlar her yıl artarak devam ediyor. Modern sulama projelerini geliştirmeye odaklanıyoruz ve projeleri uygulamaya alıyoruz. Özellikle modern sulama ile tarımda verim artışı sağlanıyor ve çiftçi gelirlerinde hem doğrudan hem de dolayı olarak artış sağlanıyor. Bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 09:53
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Aha

Dergiler