GES PROJESİYLE 5 MİLYON TL TASARRUF SAĞLAYACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği güneş enerji santrali ile elektrik giderleri konusunda yılda 5 milyon TL tasarruf sağlayacak.

GES PROJESİYLE 5 MİLYON TL TASARRUF SAĞLAYACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kuracağı GES ile elektrik giderlerinden yılda 5 milyon lira tasarruf sağlayacak. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “29 Aralık tarihinde yapılacak program ile proje çalışmalarımız başlayacaktır. Bu yatırımın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Proje, Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nin yanında yer alan 55 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek” dedi. 

GES 4,99 MW KURULU GÜCE SAHİP 

Projenin sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi veren Yüce, “Güneş enerji santrali projesi sayesinde yılda 5 milyon TL tasarruf sağlanacak. Bu proje kapsamında üreteceğimiz elektriği Su ve Kanalizasyon İdaremiz bünyesinde faaliyet gösteren tesislerde kullanacağız. Yenilenebilir enerji kaynaklarının gücüyle tasarruf hamlemize bir yenisini daha ekleyeceğiz. Güneş enerji santralimizin toplam kurulu gücü 4,99 MW olacak. Yılda ise 5 milyon TL değerinde elektrik üreteceğiz” dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:09
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını