banner1322
x

FLOKSER KİMYA İHRACATTA HEDEF BÜYÜTTÜ

Flokser Kimya 2020 yılında yüzde 40 büyüme sağladı. Yeni dönem hedeflerini paylaşan firma, 2021 yılında ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyor.

FLOKSER KİMYA İHRACATTA HEDEF BÜYÜTTÜ
Enerji Zirvesi

Flokser Kimya ürettiği poliüretan, poliüre, polyester ürünleriyle 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Firma, 2020 yılında satışlarının yüzde 40’ını ihracattan karşıladı. Artan talepler doğrultusunda hedef büyüten Flokser Kimya, 2021 yılında ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyor. 

“AVRUPA VE AFRİKA ÜLKELERİNE ODAKLANACAĞIZ”

Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip şirketi Flokser Kimya, üretim gücünü yükselterek katma değer yaratmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. 2020 rakamlarını ve 2021 hedeflerini açıklayan şirket, 2020 yılında artan taleple birlikte yüzde 40 büyüdü, 2021 büyüme hedefini ise yüzde 20 olarak belirledi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, “2021 yılında iç pazarda inşaat sektöründe ve buzdolabı üretiminde kullanılan izolasyon köpükleri alanında talep artışı görüldü. Dış pazarlarda ise ayakkabı ürün grubuna yönelik PU ham maddelerine yoğun talep oldu. İç ve dış pazardaki talep artışlarıyla birlikte 2020 yılında yüzde 40 büyüme sağladık. 2021 yılıyla ilgili büyüme hedefimizi ise yüzde 20 olarak belirledik. Bu büyümenin gerçekleşmesi için dış pazarlara daha fazla odaklanmayı planlıyoruz. Bu noktada Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde başlattığımız yeni yatırımımızla yurt içinde ve yurt dışında daha önce faaliyet göstermediğimiz farklı sektörlere yönelik yeni ürünler geliştirerek, yetkinliklerimizi artıracağız. Odaklanacağımız pazarlar arasında Avrupa ve Afrika yer alıyor” dedi. 


 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını