FIMER, HİBRİT GES PROJESİNDE YER ALACAK

Cengiz Enerji’nin 500 MW kurulu güce sahip Aşağıkaleköy Barajı ve HES sahasına kurulacak olan 80 MW gücündeki Hibrit GES projesinde FIMER inverterleri kullanılacak.

FIMER, HİBRİT GES PROJESİNDE YER ALACAK
Endüstrideara

Cengiz Enerji tarafından kurulan 500MW kapasiteli Aşağı Kaleköy barajı, Bingöl İli’nin yaklaşık 25km güneydoğusunda ve Murat nehri üzerinde yer alıyor. Cengiz enerji tarafından yaklaşık 125 bin hektarlık alanda 80MW kurulu gücünde “Aşağı Kaleköy Barajı ve HES yardımcı kaynak güneş santralinin kurulup işletilmesi ve böylece proje kapsamında kurulacak Hibrit GES santralinden 131,2 GWh/yıl elektrik üretilmesi planlanıyor.

Güneş enerji santrali projelerine inverter tedariği sağlayan FIMER, Cengiz Enerji’nin hibrit GES projesinde yer alacak. Cengiz Enerji’nin 500 MW kurulu güce sahip Aşağıkaleköy Barajı ve HES sahasına kurulacak Hibrit GES projesi, 80 MW kurulu gücüyle dikkat çekiyor. Proje kapsamında ise FIMER markasına ait PVS serisi merkezi inverter ailesinin en yeni üyesi olan 5MVA gücündeki solar inverterler kullanılacak.  Bu proje aynı zamanda Türkiye’de tek seferde kurulmuş olan en büyük güneş enerji santrali olacak. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 16:41
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını