banner1322
x

FENERBAHÇE'NİN ENERJİSİ GÜNEŞTEN

Fenerbahçe Serkan Acar Resort & Sports Topuk Yaylası Tesisleri’ni, Aksa Elektrik güneş enerjisi ile aydınlatacak.

FENERBAHÇE'NİN ENERJİSİ GÜNEŞTEN
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

DERYA KUMTEPE - Türkiye’nin enerji devi ve Kazancı Holding iştiraklerinden biri olan Aksa Elektrik, Fenerbahçe Spor Kulübü’yle yaptığı anlaşma kapsamında kulübün Topuk Yaylası’nda bulunan 2.500 m2’lik tesisine, güneş enerji sistemi kurarak yeni bir iş modeline daha imza attı.

TOPUK YAYLASI TESİSİNE GES 

Fenerbahçe ve Aksa Elektrik arasında gerçekleştirilen anlamaya göre kulüp, Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası’na kurulacak olan güneş enerji sistemini, herhangi bir finansman ihtiyacı duymadan ve mevcut enerji maliyetlerinin üstüne çıkmadan anahtar teslim proje ile sahip olacak. Enerjisini ise Aksa Elektrik’ten elektrik tedarik edecek.
 
“YENİ BİR İŞ MODELİ GELİŞTİRDİK”
 
İş modeliyle ilgili bilgi veren Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, “Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe ile anlaşma yaparak yeni bir iş modeli oluşturduk. Bu iş modeli kapsamında hem ticarethaneler hem işletmeler hem de sanayiciler enerji maliyetlerinin üzerine çıkmadan güneş enerji sistemine sahip olabilecekler. İlk adımı Fenerbahçe ile attık. Yeşil enerji adına yapılan yatırımların ülkemize değer katacağına inanıyoruz.” dedi. 

“5 YIL SONRA PANELLER BİZE DEVREDİLECEK”
 
Fenerbahçe için yapılan bu anlaşmanın kulüp açısından çok karlı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, maliyetleri aşağı çekebilecek bir uygulama olacağının altını çizdi. Komsuoğlu, çevreciliğin Fenerbahçe için çok önemli olduğunu belirterek “Fenerbahçe ülkesini ve doğayı çok seviyor. Bu anlamda alınan her türlü yatırıma mutlu bir şekilde imza atıyor. Bu anlaşma sayesinde Fenerbahçe Serkan Acar Resort & Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde yeni iş modeliyle güneş enerji sistemi kurulacak. Herhangi bir yatırıma bütçeye duymadan elektrik ihtiyacımız tedarik edilecek ve 5 yıl gibi bir süreden sonra paneller bize devredilecek.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 12:23
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını