banner1112
x

EUROGIA TOPLULUĞUNUN 5 YILLIK YOL HARİTASI ÇİZİLDİ

Avrupa Birliği'nin EUREKA çatısı altında faaliyet gösteren EUROGIA topluluğu yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesi amacıyla 1 Temmuz 2021’de yeni dönemine start veriyor.

EUROGIA TOPLULUĞUNUN 5 YILLIK YOL HARİTASI ÇİZİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

EUROGIA, 1 Temmuz 2021 tarihiyle birlikte yeni döneme başlıyor. EUROGIA, yenilenebilir enerjiden akıllı şebekelere, elektrikli araçlardan şarj altyapısına, nesnelerin internetinden yapay zekaya kadar birçok konuya odaklanıyor. Topluluk, odaklandığı bu alanlar özelinde geliştirilen yeni proje önerilerini değerlendirerek standartlarını yakalayan en iyi projelere uygunluk vermeye devam ediyor. Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, topluluğun başkanlık görevini üstlenirken ‘Eurogia 2030 Teknoloji Yol Haritası’ kapsamında 2025 yılına kadar öngördüğü strateji, EUREKA tarafından onay aldı. 

ENERJİ DÜNYASINA YATIRIM YAPILIYOR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren EUROGIA Başkanı Murat Pınar, “ EUROGIA, Avrupa Birliği'nin geleceğinin enerji anlayışını oluşturmaya ve kurgulamaya odaklanıyor. Bu çalışmaları yaparken hem yeşil enerji kullanımını hem de akıllı şebekelerinin akıllı şehirlerdeki kurgusu alanında Ar-Ge çalışmalarının başını çekiyor. Son 3 yıldır odaklandığımız faaliyetleri bir çatı altında kurguladık. ‘2030 Yol Haritası’ başlığı altında bir araya getirdiğimiz stratejilerimiz kapsamında önümüzdeki 5 yıl içerisindeki 5D olarak adlandırılan küresel trendleri odağına alan projeleri desteklemeyi hedefliyoruz. Bu da daha akıllı ve daha yeşil bir gelecek için çalışmak anlamına geliyor. Tüm bu çalışmalara büyük emek veren EUROGIA Genel Müdürü Sinem Altuncu, Teknik Komite Başkanı Pierre Besse ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. Biz aynı zamanda Enerjisa Enerji olarak da bu vizyonu paylaşıyoruz ve sürdürülebilirlik ile teknoloji odağındaki yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz” dedi. 


 

YORUM EKLE

Aemot

Aha

Dergiler