ETİ ALÜMİNYUM 80 TON ATIĞI GERİ KAZANDIRDI

Eti Alüminyum ilk 10 ayda 80 ton atığı geri kazandırdı. Bu sayede 2,5 tondan fazla sera gazı salımının önüne geçti ve yaklaşık 20 bin litreyi aşkın petrol ürünü tüketimini engelledi.

ETİ ALÜMİNYUM 80 TON ATIĞI GERİ KAZANDIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

Cengiz Holding’in iştiraki olan Eti Alüminyum, 2020 yılının aralık ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazanmıştı. Bu süreç içerisinde atık yönetimi alanında önemli kazanımlar elde etti ve 10 ay içerisinde tam 80 ton atığı geri kazandırdı. Eti Alüminyum, atıklardan geri kazanım ve geri dönüşüm yöntemlerini uygulayarak Türkiye ekonomisine sadece üretimiyle değil etkin sıfır atık yönetimiyle de katkı sağlıyor.

“SIFIR ATIK YÖNETİMİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ DESTEKLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Eti Alüminyum Genel Müdürü Mehmet Arkan, “Tüm sanayi üretimi çevre ve ekolojiyle yan yana duruyor. Türkiye’nin alüminyum sanayi alanında öncü şirketiyiz. Bu sebeple sorumluluklarımızın farkındayız. Eti Alüminyum olarak üretimimizi verimli bir şekilde sürüyor ve diğer yandan geri dönüşüm ile atıkların bertarafı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sıfır atık yönetimiyle sürdürülebilirliğe destek sağlıyoruz. Ekonomimize katma değer yaratmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki dönemde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.  
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını