banner1322
x

ESENBOĞA ELEKTRİK 11 LİSANSSIZ GES SATIN ALDI

Esenboğa Elektrik, Özyer Group ile sözleşme imzalayarak 11 GES projesi satın aldı. Esenboğa Elektrik, Satın alma işlemiyle birlikte güneş enerjisi alanında gücünü yüzde 38 oranında artırdı.

ESENBOĞA ELEKTRİK 11 LİSANSSIZ GES SATIN ALDI
Endüstri 40 Zirvesi

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında geliştirilen ve kurulan 11 güneş enerjisi santralini satın aldı. Özyer Group ile sözleşme imzalayan Esenboğa Elektrik, projelerle ilgili detayları paylaştı. 

“2,5 MİLYON DOLAR GELİR HEDEFLENİYOR”

Afyon'da işletmede olan ve toplam 12.275 kilovat kurulu güce sahip santrallerden üretilen elektrik, geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süreyle kilovatsaat başına 13,3 dolar/cent fiyatla devlet alım garantisi altında satılabilecek. Esenboğa Elektrik, satın alma işlemiyle birlikte güneş enerjisi alanındaki gücünü yüzde 38 artarak 46 bin 60 kilovata ulaşmasını hedefliyor. Ayrıca 2021 yılında bu santrallerden yaklaşık 20 milyon kilovatsaat üretim, 2 milyon 660 bin dolar satış geliri ve yaklaşık 2,5 milyon dolar net gelir sağlanması bekleniyor. Naturel Yenilenebilir Enerji'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik, Özyer Group’a satış bedeli için 100 bin dolar peşinat ödedi. Devir işlemlerinin ardından satın alma işleri tamamlanacak. (AA)
 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını