EŞARJ, İSVEÇ’E ŞARJ İSTASYONU KURUYOR

Eşarj, İsveç’e şarj istasyonu kurarak önemli bir adım attı. Bu yatırım sayesinde Temsa’nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç’e ihraç edilmesiyle birlikte otobüslerin şarjlanmaları Eşarj istasyonlarında gerçekleşecek.

EŞARJ, İSVEÇ’E ŞARJ İSTASYONU KURUYOR
EndüstrideAra2

Enerjisa Enerji’nin 2018 yılında sürdürülebilir, çevreye duyarlı, doğa dostu ve elektrikli bir gelecek kurma misyonu doğrultusunda çoğunluk hisselerini satın aldığı Eşarj, yatırımlarını sürdürüyor. İsveç’e şarj istasyonu kurmaya hazırlanan Eşarj, bu yatırımla birlikte Temsa’nın İsveç’e ihraç edeceği elektrikli otobüslerin şarjlanma işlemleri bu istasyonlarda gerçekleşecek. 

KARBON SALINIMINA 2,5 MİLYON TONLUK KATKI

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Teknolojiyi ve sürdürülebilirliği odak noktası olarak belirleyen tüm yatırımları önemsiyoruz. Bu kapsamda Eşarj ile sorumluluk alıyor ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Eşarj ile İsveç’e kurulacak olan şarj istasyonları sayesinde, bölgesel oyuncu olmak adına önemli bir adım atıyoruz. Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2,5 milyon tonluk katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin ekosisteminin yanı sıra dünya ekosistemine de yarar sağlayacak adımlar atıyoruz. Ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler arasında yer almak istiyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler