EPİAŞ, IBM'İN OTOMASYON YAZILIMINI KULLANACAK 

Enerji Piyasaları İşletme AŞ'nin (EPİAŞ), IBM tarafından geliştirilen yapay zeka destekli otomasyon yazılımını kullanmaya hazırlanıyor. Kurumsal gözlemlenebilirlik yazılımı ve özel bulut tabanlı fizibilite takip sistemi sistemde hayata geçecek.

EPİAŞ, IBM'İN OTOMASYON YAZILIMINI KULLANACAK 
Endüstri 40 Zirvesi

EPİAŞ, IBM'in yapay zeka destekli otomasyon yazılımı olan IBM Observability by Instana programını tercih etti. EPİAŞ yazılım sayesinde karmaşık uygulama ve yazılım performansının yönetilmesini sağlayacak. Ayrıca sistem de herhangi bir kesinti durumda kesintinin hangi aşamada olduğu kolayca tespit edilecek ve son kullanıcılara kesintisiz hizmet sağlanacak. Bu sayede müşteri kalitesi artırılacak. 

“PERFORMANSI KOLAYLIKLA GÖZLEMLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren EPİAŞ Bilgi Teknolojileri Direktörü Mehmet Uçansoy, "IBM Observability by Instana, sunduğu hizmetlerle altyapıdaki teknik sorunlara müdahale hızımızı daha çok artırıyoruz. Uygulamaların sunduğu performansı kolaylıkla gözlemleyebiliyoruz. Sistemin ihtiyaç duyduğu gerekli güncelleme ve düzenlemeleri tespit etme imkanı sağlıyor.” dedi.  

“OLASI SORUNLAR PROAKTİF OLARAK ÖNLENEBİLECEK”

IBM Türkiye Genel Müdürü Volkan Sözmen ise "Enerji piyasalarının merkezinde yer alan EPİAŞ, IBM Observability by Instana'yı hayata geçirerek olası sorunları proaktif olarak önleyebilecek." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 08:40
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını