banner1322
x

ENTEK ELEKTRİK SÜLOĞLU RES PROJESİNİ ALDI

Koç Holding’in Enerji Grubu Şirketi Entek Elektrik, Süloğlu Rüzgar Santrali’nin satın alma işlemlerini tamamladı ve projeyi portföyüne ekledi.

ENTEK ELEKTRİK SÜLOĞLU RES PROJESİNİ ALDI
Endüstrideara

Koç Holding’in Enerji Grubu şirketi olarak faaliyet gösteren Entek Elektrik, Süloğlu Rüzgâr Santrali’nin satın alma işlemlerini tamamladı. Mevcut enerji portföyünü yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çeşitlendirmek isteyen Entek, bu yatırım ile ilk RES projesinin sahibi oldu. 

EN BÜYÜK ÖZELLEŞTİRME İHALESİNİ KAZANDI 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu, “Edirne’deki rüzgar enerji santrali hisse devri yöntemi ile alındı. Koç Topluluğu’nun sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarındaki büyüme stratejisinin önemli bir adımı oldu. Yenilenebilir enerji konusunda öncü bir şirket olma konusunda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 2017 yılında yapılan en büyük özelleştirme ihalesini kazanarak Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerini portföyümüze kattığımızda vizyonumuzu ve ülkemizin geleceğine olan inancımızı ortaya koymuştuk. Entek’in uzun dönemli büyüme stratejisine paralel olarak yapmış olduğu rüzgâr santrali yatırımının, şirketin üretim portföyüne katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 20:09
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını