banner1116
x

ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ’NDE OBSERVER YAZILIMINI ANLATACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Enerji Verimliliği Danışmanlık firması Vat Enerji, Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde Observer Enerji İzleme ve Yönetme yazılımı anlatacak.

ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ’NDE OBSERVER YAZILIMINI ANLATACAK
Proses Zirvesi

Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi için hazırlıklarına devam ettiklerini anlatan Vat Enerji Genel Müdürü Altuğ Karataş, “Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde hayata geçmiş projeleri, online Observer üzerinden anlık enerji tasarrufunu izleyerek müşterilerimize izleteceğiz. Düşük karbon ekonomisine geçiş sürecinde endüstriyel tesislerin birim ürün başına enerji harcamalarını azaltmaları için hizmet ve çözümlerimizi sunacağız. Enerjisini azaltmak, düşük karbon ile üretim ve hizmet sunmak isteyen herkesi Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’ndeki Vat Enerji standımıza bekliyoruz” dedi.  

2021 yılı ilk yarısını değerlendirerek 2. yarısı için gündeminizde neler var, anlatır mısınız? Yakın dönemde hayata geçirdiğiniz ve üzerinde çalıştığınız (varsa) proje/yatırımınızı ve çıktılarını paylaşır mısınız? 

VAT ENERJİ olarak 2021 ilk yarısında enerji bakanlığından onay almış 88 adet Verimlilik Artırıcı Projenin %50 sini hazırlama başarısı gösterdik. Birçok enerji verimliliği projesini hayata geçirdik ve enerji verimliliği etüdleri ile müşterilerimize enerji verimliliği yol haritalarını oluşturduk. Son bir yılda geliştridiğimiz Observer enerji izleme ve yönetme programımız ile önümüzdeki süreçte sanayi ve binalarda enerji yoğunluğunu azaltmak ve enerjiyi yönetmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünya çapında firmalara Yerli olan observer’ı kurmaya ve enerjilerini izleyerek yönetmeye başladık. Observer enerji izleme ve yönetme yazılımımızı yani dijital enerji yöneticisini sanayi ve binalardaki tüm kurum ve kuruluşlara tanıtarak hem enerji tüketimlerini azaltmalarını sağlamak hem de karbon salımının düşmesi için katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

5-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Sergisi’nde hangi ürün-hizmet ve uygulamalarınızı gündeme taşıyacaksınız? Zirve’ye özel ziyaretçilerinizi ne gibi yenilikler bekliyor?  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Enerji Verimliliği Danışmanlık firması olarak Enerji Etüdü, Enerji verimliliği hibe/destek danışmanlıklarımız, Observer Enerji İzleme ve Yönetme yazılımımız, ISO 50001 Enerji Yönetimi Danışmanlığımız ve Enerji Performans Sözleşmesi ile tasarrufundan yatırımını ödeyen finans modellerimiz ile Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesinde olacağız. Zirvede hayata geçmiş projeleri, online Observer üzerinden anlık enerji tasarrufunu izleyerek müşterilerimize izleteceğiz. Düşük karbon ekonomisine geçiş sürecinde endüstriyel tesislerin birim ürün başına enerji harcamalarını azaltmaları için hizmet ve çözümlerimizi sunacağız. Enerjisini azaltmak, düşük karbon ile üretim ve hizmet sunmak isteyen herkesi Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’ndeki Vat Enerji standımıza bekliyoruz.

Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nden beklentilerinizi ve genel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

İlki çok büyük bir katılıma ve muhteşem bir etkileşime sebep olan zirvenin bu yıl pandeminin azalması ile birlikte çok faydalı iş birlikleri ve çözüm ortaklıklarına zemin hazırlayacağını düşünüyorum. İlk zirveye katıldığımız için son derece mutluyduk. Bu zirvede de yeşil enerji, düşük karbonlu ekonomi, su ve enerji tasarrufu ve uygulanmış projelerin sunulması ile katılımcılar ile birlikte çok başarılı geçeceğini düşünüyoruz.


 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Aha

Dergiler