banner1322
x

ENERJİSA ÜRETİM’DEN TÜRKİYE’NİN İLK RÜZGÂR TÜRBİNİ KONSERİ

Enerjisa Üretim, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik konularına dikkat çekmek amacıyla, 21 Haziran Dünya Müzik Günü için Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdi ve rüzgar türbini zirvesinde 2 saat konser düzenledi. 

ENERJİSA ÜRETİM’DEN TÜRKİYE’NİN İLK RÜZGÂR TÜRBİNİ KONSERİ
Endüstri 40 Zirvesi

Enerjisa Üretim, yerli ve yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekmek amacıyla özel bir etkinlik düzenledi. Proje kapsamında DJ Buse Hacıoğlu, 85 metre yüksekliğindeki rüzgâr türbininin zirvesinde 2 saat süren bir performans sergiledi. Bu konser aynı zamanda Hacıoğlu’na, bu yükseklikte konser veren Türkiye’nin ilk, dünyanınsa ilk kadın DJ’i unvanlarını getirdi.

KONSER 85 METRE YÜKSEKLİKTE GERÇEKLEŞTİ

Balıkesir’de bulunan rüzgar enerji santralindeki 85 metre yükseklikte konser veren DJ Buse Hacıoğlu, Türkiye’de rüzgar türbinin üzerinde verilen ilk konser oldu. Müzik dünyasının ilkleri arasında yer alan bu performansı Hacıoğlu kanat yüksekliği 135 metre olan rüzgar türbininin 85 metre yükseklikteki nasel kısmında gerçekleştirdi. Hacıoğlu aynı zamanda bu yükseklikte konser veren dünyanın ilk kadın DJ’i oldu. İş sağlığı ve güvenliği önemlerinin üst seviyede alındığı çekimin öncesinde ekip, iki gün süren yüksekte çalışma eğitimlerini tamamlayarak performansını gerçekleştirdi.
 

“ENERJİNİN ÖNEMİNİ MÜZİĞİN GÜCÜYLE AKTARDIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Dünya hepimizin evi ve bütün evrendeki tek yuvamız. Toprağın, atmosferin, suyun, rüzgârın ve bu gezegenin bize sunduğu bütün varlıkların zenginliğini, çeşitliliğini ve sınırlı kaynaklarını korumak zorundayız. Biz sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk üstlenmeyi ve geleceğin inşasında aktif rol almayı kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu alandaki bilinç düzeyini ve farkındalığı artırmak için çalışıyoruz. Kat ettiğimiz her mesafe, eriştiğimiz her insan bizi daha fazla motive ediyor ve bu hedefimize daha büyük bir heyecanla odaklanmamızı sağlıyor. Bu konuda uzun zamandan beri yürüttüğümüz çeşitli faaliyetlere sürekli yenilerini ekleyerek yola devam ediyoruz. Dünya Müzik Günü vesilesiyle, sürdürülebilirliğin ve yenilenebilir enerjinin önemini bu kez müziğin gücüyle, tutkusuyla aktarmak istedik. Müziğin ruhuyla birleştiğimiz, çok keyifli ve enerjimizi yansıtan bir etkinlik oldu. Bu özel çalışmamızı doğaya ve yarınlarımıza armağan ediyoruz” dedi.

“TEMİZ ENERJİ İÇİN ATILAN HER ADIM DEĞERLİ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren DJ Buse Hacıoğlu ise, “Benim için çok özel, gurur dolu ve heyecan verici bir deneyimdi. Çevre ve temiz enerji konusunda insanları bilinçlendirmek üzere atılan her bir adım çok değerli. Bunu bir de evrensel müzikle birleştirmek benim için ayrı öneme sahip. Böyle bir amaca hizmet eden projede yer aldığım için çok mutluyum. Konseri müzik severler için de ölümsüzleştirmek istedik ve bir bölümü kayda alarak hem benim hem de Enerjisa Üretim’in sosyal medya kanallarından yayınladık. Bu fırsatı sunan Enerjisa Üretim’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 15:49
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını