ENERJİSA ENERJİ ŞEBEKE YATIRIMLARINI YÜZDE 60 ARTIRDI

Enerjisa Enerji şebeke yatırımlarını yılın ilk 9 ay içerisinde yüzde 60 oranında artırarak 2 milyar 78 milyon TL değerine ulaştırdı. 

ENERJİSA ENERJİ ŞEBEKE YATIRIMLARINI YÜZDE 60 ARTIRDI
Endüstrideara

Enerjisa Enerji 30 Eylül itibariyle mali tablolarıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Bu açıklamaya göre baz alınan net kar yılın ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 13 oranında arttı ve 1 milyar 597 milyon TL’ye yükseldi. Şebeke yatırımları ise yüzde 60 oranında arttı ve 2 milyar 78 milyon TL’ye ulaştı. Konsolide faaliyet gelirleri ise yıllık bazda yüzde 23 büyüyerek 5 milyar 154 milyon TL oldu. 

GÜÇLÜ BİR BÜYÜME YAKALANDI 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Enerjisa Enerji Mali İşler Direktörü (CFO) Michael Moser, “Sağlam risk yönetim süreçleri hızlanan yatırımlar ve güçlü bilanço ile her geçen yıl iyileşmeye devam ediyor. Yılın ilk dokuz ayında sağlam bir kar büyümesi ve nakit artışında güçlü bir büyüme yakaladık. Bilançomuz son derece sağlıklı. Korunmasız kur pozisyonumuz bulunmamakta. Finansal net borcun son on iki ay faaliyet gelirlerine oranı 2020 Eylül'de 1,9 kat iken, Eylül 2021'de 1,5 kata düştü" dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 16:11
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını