banner1322
x

ENERJİDE ÇOK ÖNEMLİ PROTOKOL

Türkiye'deki elektrik endüstrisinin uluslararası pazarlara erişimini kolaylaştırmak, testlerle ilgili bilgi paylaşımı yapmak, uluslararası standartların geliştirilmesine katkı sunmak maksadıyla amacıyla önemli bir iş birliği gerçekleşti.

ENERJİDE ÇOK ÖNEMLİ PROTOKOL
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Almanya'nın Test ve Sertifikasyon Enstitüsü VDE, Türkiye'deki elektrik endüstrisinin uluslararası pazarlara erişimini kolaylaştırmak, testlerle ilgili bilgi paylaşımı yapmak, uluslararası standartların geliştirilmesine katkı sunmak maksadıyla amacıyla iş birliği yaptı.

TSE tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, iş birliği protokolü TSE Başkanı Adem Şahin ile VDE Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve VDE Global Services GMBH Genel Müdürü Sven Öhrke tarafından sanal ortamda gerçekleştirildi.

Protokolle piyasadaki elektrikli ve elektronik eşyaların ürün güvenliği sağlanacak ve iki ülkedeki ürün ve hizmet kalitesi artacak, şirketlerin küresel pazarlara erişimi kolaylaşacak. Yapılacak olan testlerle ilgili bilgi paylaşımı yapılacak, uluslararası standartların geliştirilmesine katkı sunulacak..

İhracatçılar için çok daha geniş pazar olanaklarını olanaklı kılacak olan protokolle tüketiciler için güvenilir ürünlere sürdürülebilir erişim imkanı sağlanacak..

TSE, dünyanın en gelişmiş belgelendirme kuruluşları ve laboratuvarları ile rekabet ederken üreticiler de standardizasyon faaliyetlerinin içinde daha çok yer alacak.

Yapılan protokolle yenilenebilir enerjinin yanı sıra e-mobilite, akıllı ev, kablosuz teknolojiler, enerji verimliliği, güç ölçümleri ve standartları gibi yeni teknolojilere odaklanılacak.

Standardizasyon, test, belgelendirme, kalibrasyon, eğitim gibi alanlarda, izleme ve muayene faaliyetleri daha ileri noktalara taşınacak ve uluslararası faaliyetlerde de iş birliği sürdürülecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 12:27
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını