banner1322
x

ENERJİ YATIRIMCILARINA ÖZEL FON HİZMETİ SUNUYOR

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, yenilenebilir enerji alanına yatırım yapmak isteyen müşteriler için “Temiz Enerji Karma Fonu’nu hizmete aldı.

ENERJİ YATIRIMCILARINA ÖZEL FON HİZMETİ SUNUYOR
Enerji Zirvesi

Garanti BBVA yenilenebilir ve alternatif enerji teknolojilerinde faaliyet gösteren şirketler için yeni bir hizmet sundu. Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fonu kapsamında yerli ve yabancı şirketler için varlık ve işlemlere yer veriyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, hizmet sağlayacakları alanları şu şekilde açıkladı. “Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fonu ile temiz, yenilenebilir ve alternatif enerji teknolojilerine katkı sağlayan sektörlere hizmet sağlayacağız. Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim sağlayan kuruluşlara, akıllı bina ve sayaç gibi ürünler geliştiren şirketlere, enerji depolama konusunda faaliyette bulunan firmalara yatırım yapılması planlanıyor” dedi. 

“YENİLENEBİLİR ENERJİYE 5,2 MİLYAR DOLAR FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLADIK”

Garanti BBVA olarak yenilenebilir enerji yatırımlarına bugüne kadar 5,2 milyar doların üzerinde finansman desteği sağladıklarına işaret eden Akten, “Yatırımlar sayesinde gelecek nesiller için daha sürdürülebilir yaşam koşulları sağlanacak. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin piyasa değerleri her geçen gün arttığı için yatırımcılar açısından önemli bir fırsat haline gelecek. Garanti Portföy olarak trendleri yakından izliyoruz. Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fon ile sektöre öncülük ederek temiz enerji trendine uygun bir yatırım fonu geliştirdik.” dedi. (AA)
 
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını