banner1339
x

ENERJİ TİMLERİ KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ) kurduğu Enerji Timleri, kesintisiz enerji sağlama konusunda önemli bir rol üstleniyor.

ENERJİ TİMLERİ KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN ÇALIŞIYOR
Enerji Zirvesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), hat bakımları yapma konusunda görev yapan "enerji timleri", kesintisiz enerji sağlanması konusunda önemli bir rol üstleniyor. Zorlu hava koşullarına rağmen yanmaz elbiseleriyle ve yaşam halatlarıyla en az 20 metre yükseklikteki alanlara çıkarak 154 ve 400 kilovoltluk elektrik iletim hatlarındaki arızaları gideriyor. Çalışmaları kapsamında iletim hatlarındaki izolatörleri değiştiriyor, iletkenleri tamir ediyor ve hatlardaki buz yüklerini temizliyor. 

ENERJİ İLETİM HATLARI HAYATİ ÖNEME SAHİP

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren TEİAŞ 5. Bölge Müdürü Yüksel Yavuz, insan hayatında elektriğin temel bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek şu sözleri paylaştı. "Kar, su ihtiyacının karşılanması için önemli bir ihtiyaç. Bizler de su sorunu yaşamamak için bunu canı gönülden istiyoruz. Ancak elektrik enerjisinin kaliteli ve kesintisiz iletilmesinde maalesef olumsuz etkilere neden olabiliyor." diye konuştu. Yavuz, TEİAŞ 5. Bölge Müdürlüğü olarak Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın'da hizmet verdiklerini belirtti. "Ulaşımda TEM Otoyolu neyse 400 kilovolt seviyesindeki enerji iletim hatlarımız da aynı öneme sahip. Kısaca enerji iletim hatlarına enerjinin otobanları diyebiliriz. Dolayısıyla kesintiye sebebiyet vermeden çalışmaların yapılması ve vatandaşa enerjinin güvenli bir şekilde ulaştırılması gerekiyor” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını