banner1322
x

ENERJİ TASARRUFU İLKE HALİNE GETİRİLMELİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji tasarrufunun ilke haline getirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ENERJİ TASARRUFU İLKE HALİNE GETİRİLMELİ
Endüstrideara

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji tasarrufu konusunu gündeme getirdi. Bilinçsiz enerji kullanımından kaçınılması gerektiğine vurgu yapan Palandöken, özellikle salgın döneminde enerji şirketlerinin hem esnafı hem de vatandaşı zam ve tahsilatlar konusunda yormaması gerektiğini belirtti. 

“BİLİNSİZ TÜKETİME SON VERİLMELİ” 

Konuyla ilgili yazılı açıklama gerçekleştiren Palandöken, “Enerji tasarrufu her zamankinden daha önemli hale geldi. Doğal kaynakların kullanımı, gıda tüketimi ve enerji kullanımı gibi konularda herkesin duyarlı davranması gerekiyor. Dünyamızın daha yaşanılabilir olması için evlerde ve iş yerlerinde bilinçsiz kullanımdan kaçınmalı ve enerji tasarrufu konusunu ilke haline getirilmeli. Bizim için küçük bazı davranışların geniş çapta ülkemize ve ekonomimize doğrudan büyük faydalar sağlayacağı unutulmamalı. Enerji Tasarrufu Haftası'nın bu davranışları hayatımızın bir parçası haline getirdiğimiz farkındalığı kazandırmasını umuyorum." değerlendirmesinde bulundu. (AA)
 

YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını